Dunlop

Karadeniz, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, “Hiçbir kalleş saldırı, hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir.” Dedi.

Karadeniz açıklamasının devamında, “Diyarbakır Silvan kırsalında on üç kahraman vatan evladının acı haberi hepimizi yürekten yaralamıştır. Cenabı Hakkın merhamet kapılarını sonuna kadar araladığı bu günlerde mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesi ile şereflenen askerlerimizi toprağa verdik.

Türk milleti, tarih boyunca verdiği, adeta bir var olma mücadelesinden hep başarı ile çıkmıştır. Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş Türk askeri, Türk polisi, öğretmenlerimiz ve bu uğurda can veren vatandaşlarımız milletimizin haklı gurur kaynağıdır.

Hiçbir kalleş saldırı, hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Milletimiz, bölücülere karşı kahramanca görev yapan bu vatan evlatlarını minnetle, şükranla anacak ve asla unutmayacaktır. Kutsal vatan topraklarının korunması, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; ordumuza, geriye onurlu bir duruş içinde bıraktıkları ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, onlar ile gurur duyan büyük Türk milletine sabır ve başsağlığı ayrıca yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.