Kar hayatı felç etti

Çankırı’da etkili olan kar yağışı şehir merkezinde kartpostal görüntüleri oluştururken, ilçelerde ise kelimenin tam anlamıyla kabusa döndü.

 

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Çankırı-Ankara karayolu ulaşıma kapandı.

 

Edinilen bilgiye göre, önceki geceden itibaren etkili olan kar yağışı, Çankırı-Ankara karayolunun Sülüklü mevkisinde yolun çift yönlü trafiğe kapanmasına neden oldu.

 

Karayolları Şube Müdürlüğü ve Çankırı İl Özel İdaresine ait kepçe ve greyderler yolda çalışmalarını sürdürürken, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı.

 

Yaklaşık 1 saat ulaşım sağlanamayan güzergahta jandarma ekiplerince araç geçişine izin verilmedi. Maddi hasarlı kazaların da meydana geldiği yolda, kelimenin tam anlamıyla kâbus yaşandı.

 

Yaklaşık 150 araçlık konvoy yolda bekleyişine devam ederken, kurtarma ekipleri çalışmalarını aralıksız şekilde devam ettirdi. Bölgedeki akaryakıt istasyonuna sığındığı görülen bazı araç sahipleri, yolun açılmasını beklerken, zor anlar yaşadı. Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle Çankırı-Zonguldak tren seferlerinin de iptal edildiği bildirildi.

 

ILGAZ’A ÇIĞ DÜŞTÜ

 

Alınan bilgilere göre, yoğun kar yağışı Ilgaz’da da hayatı felç etti. Yoğun yağışın etkisiyle yolda gizli buzlanmalar meydana gelirken, trafik akışının yoğun tipinin etkisiyle zaman zaman durma noktasına geldiği bildirildi.

 

Öte yandan Ilgaz’da 3 farklı yere çığ düştüğü kaydedildi.