Kapalı Çarşı için 3012 imza

Manifaturacılar Çarşısı esnaflarından Melek Kapusuz tarafından Manifaturacılar Çarşısı ve civarının “Kapalı Çarşı” yapılması için başlatılan imza kampanyasında 3 bin 12 imza toplandı.

            Toplanan imzaları Kent Konseyi’ne teslim eden Melek Kapusuz, konunun kamuoyuna

daha iyi yansıtılarak halkın aydınlatılması ve destek verilmesi konusundaki hassasiyetini ortaya koydu.

            Belediye Sarayı 4. Katta bulunan büroda  Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Melek Kapusuz Manifaturacılar Çarşısı’nın ve civarının Kapalı Çarşı haline getirilerek eski canlılığına kavuşmasını çok istediğini, bu yönde başlattığı imza kampanyasına da halkın yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Kapusuz, “Büyük Cami’ye yakışan restorasyon çalışmalarının bu bölgede tarihi dokuyu koruyarak yapılması en büyük arzumdur” dedi.

            Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli, imza kampanyasına Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak her bakımdan destek verdiklerini, bundan sonra da üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade ederken, “Melek Hanım çarşının canlanarak eski halini alması için çaba gösteriyor. Bu anlamda çarşının ölmemesi için böyle bir çalışma başlattı. Melek Hanıma bu güzel ve örnek çalışma için teşekkür ediyorum” dedi.

            Derelli Çankırı için çok önemli bir çalışma olduğunu, bu tür Kapalı Çarşı’ların Türkiye’nin değişik illerinde bulunduğunu söyledi.

            Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkan Vekili Rafet Alemdar ise imza kampanyasının amacına ulaşması ve Kapalı Çarşı’nın hayata geçirilmesi için sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.

            Kent Konseyi Yürütme Kurulu arasında yaptığı görüşmelerde Kapalı Çarşısı bulunan bir ile çarşı esnafı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleriyle gezi düzenlenerek yerinde görülmesi ve Manifaturacılar Çarşısı ve civarının Kapalı Çarşı yapılması için Belediye Meclisine tavsiyede bulunmayı oy birliğiyle kabul etti.