Kampüse giden doğalgaz hattında bağlantı sağlandı

Uluyazı kampüsüne gidecek doğalgaz hattının, dün Hot-Tap (canlı bağlantı) sistemiyle bağlantısı gerçekleştirildi.

Fatih Yurdunun arkasında İspanyol ekipler tarafından yapılan Hot-Tap çalışmasıyla, Uluyazı kampüsünün doğalgaz hattına bağlantısı sağlandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kargaz Müdürü Mahmut Kasar, “Hot-Tap, gazlı bir hattan gaz kesmeden başka bir hat alma anlamına geliyor” dedi.

Kasar, daha sonra, Kargaz’ın çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Çankırı merkezde bu sene içerisinde 1100 metre çelik hat, 13 bin 335 metre polietilen hat ve 4 bin 730 metre servis hattı olmak üzere toplam 19 bin 165 metre hat yapıldı” ifadelerini kullandı.

Şehir merkezinde çok az yerde hat yapımının gerçekleştirilmediğini aktaran Kasar, “1600 metre civarında ana hat ve 1500 metre civarında servis hattı olmak üzere toplam 3 bin 100 metre civarında yapılacak hattımız kaldı” diye konuştu.

Kargaz Müdürü Mahmut Kasar, Çankırı merkezde bu sene içerisinde 1789 abone aldıklarını belirterek, toplam abone sayılarının ise 14 bin 984 olduğunu kaydetti.  Kasar, ayrıca, Çankırı merkeze 286 servis kutusu koyduklarını dile getirerek, 100 adet daha koymayı planladıklarını aktardı.

Kasar, Kurşunlu ilçesindeki abone sayılarının ise 907 olduğunu söyleyerek, “Kurşunlu’da 3 bin 930 m polietilen hat ve 1890 metre de servis hattı yapıldı” dedi. Kurşunlu’da yaklaşık 2 bin metre civarında bir hat çalışmasının daha yapılacağını aktaran Kasar, “Kurşunlu’ya bu zamana kadar 123 servis kutusu koyduk ve 47 tane daha koyacağız” diye konuştu.

Kasar, daha sonra Korgun ilçesindeki çalışmalara da değinerek, ”Korgun’a 1100 metre çelik hat ve 2 bin 400 metre polietilen hat yaptık. Orada yaklaşık 1000 metre yapılacak hattımız kaldı. Bir de Korgun ilçemize servis kutuları yerleştirilecek. Ayrıca Korgun’da abonelik işlemlerimizde başlamadı” dedi.

Kargaz Müdürü Mahmut Kasar, son olarak, “Çankırı’da yakın zamanda çelik hatlarımız gazlanacak ve şehrin her tarafına problemsiz gaz gidecek” ifadelerini kullandı.