Kaman, “Temsilciliği bir market poşeti ile teslim aldık”

Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilciliği Genel Kurulu hafta sonu gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul’da Celal Kaman 4. kez aday oldu.

Şeyh İsmail Rumi İşhanı’nda bulunan oda binasında yapılan Genel Kurul’un divan Başkanlığı’na Menderes İpek seçildi. Oda faaliyet raporunun okunmasından sonra başkan, başkan yardımcısı ve Birlik Genel Kurulu üyeliği için müracaatlar alındı. Çankırı Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığı için tek aday olarak Celal Kaman müracaat ederken başkan yardımcılıkları için Ahmet Aktaş ve Ahmet Başataç, birlik genel kurulu delegesi için ise İhsan Bostan aday oldu.

Bu sene 43. dönem genel kurulun yapıldığı seçim öncesi bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilcisi Celal Kaman “Yıllar o kadar çabuk geçiyor ki, meslekte ve yöneticilikte bizler de artık olgunlaştık” dedi.

“İlk defa bu yola çıkarken daha dün gibi. Bugün Ziraat Mühendisleri Odamızda 4. kez karşınıza çıkıyoruz” diyen Kaman, il temsilciği hakkında bilgi vererek, “Bir market poşeti ile teslim aldığımız bir temsilciliği bugün Allah’a şükür, çok daha güzel günlere getirdik.

Bugün bu bina, bu ekipmanlar ve hatta  bunların tedariklerini bırakın hiçbir şeyi saymıyorum. ZMO Çankırı İl Temsilciliğinin bir haysiyeti bir onuru var. Bu yeter. Üye listesine ilk baktığımda gözüme hemen üye sayımız ilişti. 117 kişi olmuşuz. İlk görevi teslim aldığımız 2005 yılı Aralık ayında sadece 17 kişi oy kullanmıştı. Aradaki fark 100 üye” dedi.

“Kendimle ilgili hiçbir şey istemedim” diyen Kaman, “Tamamen mesleğini düşünen bir ağabeyiniz, bir kardeşiniz olarak düşündüm. Oda temsilciliği de dahil tüm makamlar geçici, her şey senin yaptıklarına bağlı, hani bir söz var ya ‘İnsan ölür eseri kalır’ diye.

Bizler ZMO Çankırı İl Temsilciliğine kurumsal bir yapı kazandırdık. Çankırı’da ayaklarının üzerinde duran bir güç yaptık. Bunu da her zaman gururla söylerim. Eksiğimiz mutlaka olmuştur, olacaktır da. Ama bunlar çalışan her müessesinin doğasında olan şeylerdir ve biz Çankırı’nın en iyi sivil toplum kuruluşlarından bir tanesiyiz. Buna kimse itiraz edemez.

Bakın bu bina da 5 kuruş menfaat beklemeden uğraşan arkadaşlarımla beraber bir şeyler yaptık. İnşallah devam edeceğiz. Bu duruşumuzla yolumuza devam edeceğiz.

Ben ne yaptıysam ekibimle beraber yaptım ve lütfen sizler de bu çalışmalara ve bu ekibe güç verin” dedi.