Kale Grubu Akçavakıf İlköğretim Okulu’nu yeniledi

 

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim, Okullarda Değişim” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Çankırı’nın Akçavakıf köyünde devam etti.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürülüğü ve Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı işbirliği ile düzenlenen “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Edindirme Kursu”na katılan kursiyerlerin ilk çalışma alanı Akçavakıf köyü ilköğretim okulu oldu.

Kursiyerler kurslarda aldıkları bilgiler doğrultusunda Akçavakıf köyü ilköğretim okulunda staj yaptılar. Okulun dış cephesini boyayan kursiyerler bunun yanında okul tuvaletini de baştan sona yenilediler.

Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen proje çerçevesinde bir çok ilde okullar yenilenirken, kursa katılan kursiyerlerin ilk staj yerleri bu okullar oldu.

Türkiye genelinde 2 milyon 500 bin liralık bütçe ile projeyi hayata geçiren Grup, Akçavakıf köyünde 40 öğrenciye içerisinde çanta, kaban ve ayakkabı bulunan hediyeler verdiler.

Çantalarını alan öğrencilerin gülücükleri arasında çekilen fotoğrafların ardından program sona erdi.