Japonlara Karne

Japon lastik üreticisi ve kauçuk şirketi Sumitomo Rubber Industries ile Türk Lastik üreticisi Abdülkadir Özcan Otomotiv A.Ş. tarafından Çankırı’nın Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’ne (Osb)kurulacak lastik fabrikasının çalışmaları sürüyor.

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Abdulkadir Özcan, Japon Sumitomo Rubber Industries şirketinin Türkiye Fabrika Sorumlusu Takashi Teraguchi, şirketin Mühendislik Departmanı Müdür Yardımcısı Yoshio Nakamae Osb bölgesine gelerek incelemelerde bulundu.
OSB’nin kurulacağı bölgede bulunan köylerdeki vatandaşlar ortak bir karar alarak Japon yetkililer ve Milletvekili Hüseyin Filiz’e karne takdim etti.
Türkiye Fabrika Sorumlusu Takashi Teraguchi, şirketin Mühendislik Departmanı Müdür Yardımcısı Yoshio Nakamae’ye çevredeki köylüler tarafından hazırlanan karneleri takdim eden Milletvekili Filiz, tamamı 5 olan notları okuduktan sonra Japon yetkililere verdi.
Hüseyin Filiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yaptığımız ve yapacağımız yatırımlardan dolayı bölge halkı uygun görerek, şahsıma ve Japon yatırımcılara karne verdiler. Japon yatırımcılar da karneden dolayı çok mutlu oldular. Ben de çok mutlu oldum. Bölge halkına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Karnelerini alan Japonlar, yatırım, hizmet, çevreye duyarlılık ve kalkınma derslerinden 5 aldıklarını öğrendikten sonra 5’in tam not olup olmadığını sordular. 5’in tam not olduğunu öğrenen Japon yetkililer, bölge halkına teşekkür ettiler.