İstişare toplantısı yapıldı

Enerji Bir-Sen Çankırı İl Yönetimi tarafından organize edilen 2011 yılı değerlendirme ve 2012 yılı istişare toplantısı MKE Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Enerji Bir-Sen Çankırı İl Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen üyeleri ve MKE çalışanlarının katıldığı toplantıda Enerji Bir-Sen İl Temsilcisi Mehmet Serin bir konuşma yaptı.

Mehmet Serin konuşmasında; “2010 yılında Memursen ile Hükümet arasında imzalanan toplu görüşme tutanağında yer alan kazanımlar yine Memursen’in takibi neticesinde 2011 yılı içerisinde tek tek hayata geçmiş ve Memursen bu süreçten yüzünün akıyla çıkmıştır.

12 Eylül anayasası ile alınan toplu sözleşme hakkının kullanılmasına yönelik kanun 1,5 yıldır sürüncemede bırakılmış ve bugüne kadar toplu sözleşme masasına oturulamamıştır. Yasa bugün itibariyle meclise sevk edilmiştir. İnşallah 2012 yılı 2011’den  daha iyi ve kazanımların hayata geçtiği bir yıl olacaktır.

MKE’de çalışan üyelerimizin sorunlarına çözüm üretilmesi için ilgili yerlere taşınmış ve taşınmaya da devam etmektedir.” dedi.

Toplantıda;  Çankırı Enerji Bir-Sen olarak 2011 yılı içinde yapılan faaliyetler anlatıldı. Sendikal faaliyetlerdeki çalışmalarından dolayı MKE iş yeri temsilcileri  Yenal Bilim ve Hasan Yıkman’a birer plaket verilerek 2012 yılı için iyi temennilerle toplantı tamamlandı.