“İsterseniz her şeyi başarabilirsiniz”

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’nin ilki İİBF Konferans Salonu’nda yapıldı.

Konferansa okuldan mezun olduktan sonra Gelir Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı görevlerine başlayan öğrenciler konuşmacı olarak katılırken, öğrenciler konferansa yoğun ilgi gösterdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Harun Yakışık, programın ilkini düzenlediklerini  programın  4 gün devam edeceğini söyledi.

Okuldan mezun olan öğrencilerin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğinin altını çizen Yakışık, “Bu arkadaşlarınız, o hayal ettiğiniz üniversitelerden değil, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nden mezun olarak bu görevlere başladılar. Bunu siz de başarabilirsiniz. Her işin başı çalışmak ve istemekten geçer. Çalıştıktan sonra başaramayacağınız hiç bir şey yok” diye konuştu.

Okuldan mezun olduktan sonra Gelir Uzman Yardımcılığını kazanan Alper Yamankale, mezun olduğu okula konuşmacı olarak gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili detaylı bilgiler veren Yamankale, öğrencilere sosyal medyayı ve memur sitelerini takip etmeleri tavsiyesinde bulunarak, “Buralarda adı geçen kaynakları alın ve inceleyin.  Yararlı olacağını düşünüyorum. ” dedi.

Yamankale, mezun olduğu okulun adını en iyi şekilde temsil edebilmek için gayret göstereceğini vurguladı.

Okuldan mezun olduktan sonra Müfettiş Yardımcılığını kazanan Murat Demir ise üniversite hayatı ve çalışma hayatıyla ilgili kapsamlı bilgiler verdi.

Karatekin Üniversitesi’ni kazandığında haritada yerini bile bilmediği Çankırı’ya geldiğini anlatan Demir, “Bana kuzenler üniversite ortamını anlatır, çok överlerdi. Benim üniversiteye başlamamda onların rolü büyüktür. Çankırı’yı kazanıp buraya geldiğimde, kuzenlerin anlattığı ortamı göremedim. Bir an evvel Çankırı’dan gitmek için yöntemler aramaya başladım, ama bulamadım. Sonra ikinci yıl üçüncü yıl derken buraya alıştım ve gittiğimde Çankırı’yı özlemeye başladım” ifadelerini kullandı.

Demir,  düzenli çalışmaları sayesinde hem okulundan mezun olduğunu, hem de bu görevi kazandığını kaydetti.

Yazarlarımız Hakkında