İşini kuracaklara 30 bin TL hibe

Uygulamalı girişimcilik kursunu tamamlayan 90 kursiyer sertifikasını aldı. KOSGEB Çankırı Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Ticaret ve Sanayi Odası, Halk Bankası ve KUZKA işbirliği ile açılan uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılan 90 kursiyer sertifikalarını aldı.
Kursiyerlerin eğitimlerini tamamlaması sonrasında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten, iş dünyasının yükünün çok ağır olduğunu aktararak, “Girişimcilik eğitimlerini çok önemsiyorum” dedi.
“Sizler kamuda işe girmek yerine kendi işinizi kurmak istediniz” diyen Çelikten, “Sizleri bu başarılı davranışınızdan dolayı gerçekten kutluyorum. Kamu iş dünyasının vergileri ile dönüyor” dedi.
İl genelinde girişimcilik eğitimlerini artırmayı da hedeflediklerini belirten Çelikten, ” Girişimciliğin artmasıyla kalite ve rekabet artacak, rekabet ortamının çoğalması ürünün kaliteli olmasını sağlayacaktır. Açılan her yeni iş yeri istihdam demek, üretim demektir. Unutmayın üreten toplumlar ancak ayakta kalabilir.
Bir başka husus ise girişimci arkadaşlarımıza şunu söylemek isterim ki bu işin manevi boyutu da var. Çünkü Peygamber efendimiz “Ticareti Düzgün Yapan Şehitlerle Beraber Olacaktır” diye Hadis-i Şerif’i vardır. Bir başka Hadis-i Şerif ise “Rızkın Onda Dokuzu Ticarettedir” buyrulmaktadır. Ben çarşıda gezerken girişimcilik yapan arkadaşları görünce çok mutlu oluyorum” dedi.
Gerçekleştirilen açılış konuşması sonrasında kursiyerler sertifikalarını aldı. 9 gün süren ve 70 saat eğitim alan kursiyerler aldıkları sertifika sonrasında KOSGEB’den 30 bin TL’ye kadar hibe, 70 bin TL’ye kadar ise geri ödemeli destek alma imkanına sahip olacak.
kurs (1)

Yazarlarımız Hakkında