Dunlop
featured

İş görüşmeleri devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirilme kararının ardından, hız kazanan istihdam hamleleri artarak devam ediyor.
Geçtiğimiz haftalarda iş görüşmeleri ile gündeme gelen Çankırı Çalışma ve İş Kurumu, bu hafta Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere Sumitomo Rubber Akolastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını ağırladı. Kurumun insan kaynakları ekibi, fabrika bünyesine çalıştırılmak üzere yeni personel alımları yapıyor.
Pazartesi ve Salı günlerinde yapılan mülakatlarda vardiya amirliği mesleğinde çalışabilecek vasıflarda kişilere kendilerini tanıtmaları için fırsat verilerek iş arayan kişiler bu mülakatlarda büyük efor sarf ettiler. Mülakat öncesinde kişiler kendi alanları ile ilgili yazılı sınav oldu.
Perşembe günü olan mülakatta ise fabrikada işe başlamayı hedefleyen elektrik ve mekanik branşlarında iş arayanlar, önce kendi alanlarındaki sorulardan oluşan yazılı sınav, ardından da sözlü mülakatta ter döktüler. Yapılan iş görüşmesinde iş arayanlar bilgi ve becerilerini sergilemeye, kendilerini ispatlamaya çalıştılar.
Çankırı Çalışma ve İş Kurumu’ nda yapılmaya devam eden iş görüşmeleriyle Çankırı’da bulunan iş arayanların iş görüşmesi konusunda giderek deneyim kazandıkları ve özgüvenlerinin de bu oranda yüksek olduğu gözlemlendi.
Bu hafta yapılmakta olan elektrik ve mekanik alanındaki mülakatlar bugün de devam edecek. Sumitomo Rubber Akolastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ekibinin uzman gözü ile çalışma ekibine katmaya karar vereceği adayların ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.
işkur (3)