İrfan Dinç’in açıklaması

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Benim başkanlık yaptığım kentte, bir tane üniversite öğrencisi battaniyeye sarılıp ders çalışmayacak. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” dedi.

Çankırı Belediyesi Gençlik Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak gençlikle alakalı kayda değer çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çankırı gençliği için 2 ayrı gençlik merkezini hizmete açtıklarını anlatan Başkan Dinç, “Lise ve üniversite öğrencilerimiz için iki ayrı merkez oluşturduk. Bu merkezlerde gençlerimize kitap okuma ve boş zamanlarını değerlendirme şansının yanında, hoşça vakit geçirebilmeleri için masa tenisi ve bilardo sosyal faaliyetlere katılma olanağı tanıdık. Bu merkezlerde 2 bin 900 gencimize hizmet veriyoruz” dedi.

Gençlere bir aile ortamı hazırladıklarını dile getiren Başkan Dinç, “Bu merkezlerde öğrencilerimizin sıkıntılarını dinliyor ve çözüm yolları arıyoruz. Mesela üniversite öğrencilerinden gelen talepler üzerine öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayabilmeleri için 10 çamaşır makinesi, 10 kurutma makinesi ve 4 ütü aldık. Benim kendi evlatlarım da dışarıda üniversite okuyor. Onlar için duyduğum endişeler ne ise buradaki gençlik içinde hislerim aynıdır. Çünkü bunlar bizim yavrularımız” ifadelerini kullandı.

Çankırı’nın hafızalarda şirin bir kent kalması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Başkan Dinç, 2 bin öğrenciye 100’er TL’lik hediye çeki ile 2 bin 600 öğrenciye kışlık yardımı yaptıklarını kaydetti.

Öğrencilerin barınma sorunlarına da değinen Dinç, 450 üniversite öğrencisinin Çankırı Belediyesi Gençlik Merkezi aracılıyla evlere yerleştirildiğini belirterek, “Benim başkanlık yaptığım kentte hiçbir öğrenci mağdur olmamalı ve olamaz. İddia ile söylüyorum Çankırı’da bir tane üniversite öğrencisi battaniyeye sarılıp ders çalışmayacak. Sobalı evlerde oturanların sıkıntılarını çok iyi bilirim ve bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda öğrenciler ve gazetecilerle masatenisi oynayan Başkan Dinç, tüm üniversite öğrencilerine kucak açtıklarını sözlerine ekledi.