İrfan Dinç’in açıklaması

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, “18 Ayda 18 Proje” çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, “Pıtır pıtır dökülür halde devraldığımız şehri, gelişen, değişen ve büyüyen modern bir kent haline getiriyoruz” dedi.

Makamında bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç, “18 Ayda 18 Proje” çalışmaları ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Projeler arasında yer alan Çankırı Belediye binası restorasyonu çalışmalarının tamamlandığını dile getiren Başkan Dinç, çalışmalara hızlı bir şekilde devam ettiklerini açıkladı.

Belediye binasının eski halinin sıvalarının dökülür hale geldiğinin altını çizen Dinç, aldıkları şikâyetler üzerine çalışma başlattıklarını ve çalışmaları kısa sürede tamamladıklarını belirtti.

Çankırı Belediye binası restorasyonu çalışmalarının yaklaşık 909 bin liraya mal olduğunu ifade eden Dinç, “Çankırı’nın yüzünü ağartıyoruz. Kim ne derse desin, biz çalışkan ve donanımlı ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu anlamda belediyemizin dış cephe mantolama ve içerisindeki çalışmalarımızı tamamladık. Çankırı Belediye binası hem modern, hem de eski mimariyi andıran bir hale geldi. Çankırı’mıza yakışan bir eser oldu” diye konuştu.

 

Çankırı’yı modern bir kent haline getirebilmek için yeni projeler ürettiklerini anlatan Başkan Dinç, “Pıtır pıtır dökülür halde devraldığımız şehri, gelişen, değişen ve büyüyen modern bir kent haline getiriyoruz. İşini bilen ehil kişilerle çalışıyor ve Çankırı için en iyisi neyse onu bulmaya gayret ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

Hicri yılbaşının hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine devam eden Başkan Dinç toplantının sonunda gazetecilere aşure ikram etti.