İrfan Dinç’e ateş püskürdü

Çankırı Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇÖZ-DER) Başkanı Selami Deveci, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, Belediye Başkanı İrfan Dinç’i sert bir dille eleştirdi. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Başkan Dinç’ten randevu talep ettiğini belirten Deveci, “Bize ayın 13’ünde randevu verdiler. Randevumuza 15 dakika kala belediyeden arayıp, başkan Çankırı dışında olacağı için randevunun ilerleyen bir zamanda yapılacağını söylediler. Ancak aynı gün sabah, başkanı bir programda gördüm. Bizimle görüşmek istemiyorlarsa, açık açık söyleyebilirler. Böyle yalanlara gerek yok” dedi.

ÇÖZ-DER Başkanı Selami Deveci, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ateş püskürdü. Engelliler Haftası dolayısıyla kendisini ziyaret etmek istediklerini ifade eden Deveci, “9 Mayıs günü kendilerine talepte bulunduk ve bize 13 Mayıs saat 10:00’a gün verdiler. Randevumuzun başlamasına 15 dakika kala başkanın Çankırı dışında olacağını ve randevunun ilerleyen bir zamanda yapılacağını belirtiler. Ancak başkanın o saatte Çankırı’da bir programda olduğunu gördüm. Bunlar güzel şeyler değil. Bizi kabul etmiyorlarsa etmesinler, ama yalan da konuşmasınlar” diye konuştu.

3 Aralık 2012 tarihine kadar belediye ile olan ilişkilerinin çok iyi olduğunu aktaran Deveci, “Bu tarihe kadar başkanımızı hep takdir ettik, alkışladık. Ancak 3 Aralık 2012 tarihinde yaptığımız bir basın toplantısında kendilerinden, belediyedeki asansör ve klozet sorununun çözülmesini, kaldırımlarda yaşadığımız sıkıntıları ve Karatekin parkındaki tuvaletin devamlı açık olmasını talep ettik. Ondan sonra Belediye Başkan Vekili Rafet Alemdar bize cevap verdi ve 4-5 Aralık tarihlerinde de karşılıklı basın açıklamalarımız oldu. Bu tarihten itibaren belediyeyle olan ilişkilerimiz bozuldu. Çünkü doğruları söylememizden rahatsız oldular ve bizlere karşı olan bakış açıları değişti” dedi.

Rafet Alemdar’ın kendilerini siyasete çekecek bir cevap verdiğini iddia eden Deveci, “O tarihlerdeki açıklamasında, bizleri siyasete çekecek bir cevap vermesi başta şahsım olmak üzere, yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızı da derinden üzmüştür. Çünkü biz bir STK’yız ve siyaset yapmıyoruz. Bu zamana kadar hiçbir siyasi kuruluşun ya da adamın yanında olmadık, olmayız da” ifadelerini kullandı.

“Bizi siyasete çekmeye zorlamasınlar” diyen Deveci, Belediye Engelli Hizmet Biriminin, kendi üyelerine baskı yaptığını ve bazı vaatlerde bulunarak, birimlerine kayıt yaptırmaya çalıştıklarını iddia etti. Sadece zihinsel birkaç üyelerini yanlarına aldıklarını öne süren Deveci, “Biz 5 bin 273 özürlü kardeşimize hizmet veriyoruz ve siyaset yapmadığımız için birlik beraberlik içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Deveci son olarak, belediye başkanı İrfan Dinç’i 27 mayıs’ta yapacakları engelliler tiyatrosuna davet ederek, “Maalesef belediye ile sıkıntılarımız çok, ama hiç değilse gelsin bizleri orada görsün. Çünkü biz ne olursa olsun bildiğimiz yoldan gitmeye devam edeceğiz” dedi.