IPARD’da Türkiye 4.’sü olduk

Vali Vahdettin Özcan Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Yeni iş yerlerine taşınmasından dolayı gerçekleştirilen ziyarette Vali Özcan Çankırı genelinde hayvancılığın geliştirilmesi yönünde ciddi çalışmalar yapıldığını aktardı.

Gerçekleştirilen ziyaret nedeniyle memnuniyetlerini dile getiren  Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, il genelinde 112 bin küçük baş hayvanın olduğunu ve 2012 yılı itibariyle 5 milyon 380 bin TL’lik destek sağlandığını dile getirdi. Birliğe kayıtlı 720 üyenin olduğunu da aktaran Susam, “Küçük baş hayvan bozuk para gibidir. Eşi, çocuğu hasta olan vatandaş 3-5 küçük baş hayvanını satar. Yani küçük baş hayvanlar devamlı el değiştirir” dedi.

Yapılan çalışmalardan dolayı birlik başkanı Susam’ı kutlayan Vali Özcan, IPARD’da Türkiye 4. olduklarını aktararak, “Proje ve proje destek tutarları bakımından bu büyük bir başarı. Çok iyi bir tanıtım ve emekli bunu başardık. Türkiye’de 42 il var IPARD’da. Dosyalar bakanlıkta. Kabul gördükten sonra sözleşmeler imzalanacak” dedi.