İmaret Canlanacak

Çankırı’nın en eski ticaret alanlarından olan İmaret Caddesi’nin canlılığını kaybetmesiyle sıkıntıya düşen esnaflar, sosyal medya aracılığıyla örgütlenerek bir kampanya başlattılar. Caddeye müşteri çekmek isteyen esnaflar, haftada bir gün ellerindeki stokları maliyetine, bazılarını da yarı fiyatına verecekler.

Çarşı esnafını sosyal medya üzerinden bir araya getiren Mehmet Yaprak,  internet üzerinden bin 500’e yakın takipçiye ulaştıklarını ve 200 esnaf ile birlikte böyle bir oluşuma imza attıklarını kaydetti.

Çankırı’nın en eski ticaret alanlarından olan İmaret Caddesi’nin hareketliliğini kaybetmesinin kendilerini üzdüğünü anlatan Yaprak,  “Biz bir yenilik başlatacağız ve Cumartesi günleri indirime gideceğiz. Bunu esnaf arkadaşlarımızla da görüştük. Bu Cumartesi ilkini gerçekleştireceğiz. Bazı sıkıntılar bizi kendi çaremizi bulmaya zorladı. Ben şahsen stoklarımdaki 5-6 ürünü geliş fiyatından satacağım. Tüm Çankırılıları Cumartesi günü uygun fiyatta alışveriş yapmaya Yukarı Çarşı’ya bekliyoruz.” dedi.

Yaprak, bu uygulamaların büyük alışveriş merkezlerinde uygulandığına ve başarılı olunduğuna dikkat çekti.

Projeyle İmaret’in hareketleneceğini belirten Yaprak, esnafların tamamının bu projeye destek verdiklerini sözlerine ekledi.