İmam Hatiplilerden Birlik Mesajı

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğinin 10. sunu düzenlediği “Pilav Günü”ne yoğun bir ilgi vardı.

İmam Hatip Lisesinin bahçesinde düzenlenen  “Pilav Günü”ne başka illerde, Çankırı’nın ilçe ve köylerinde değişik kademelerde görev yapan İmam Hatip Lisesi mezunu ve birçok katılımcı iştirak ederek, okul bahçesini doldurdu.

Açılış; Sultan Süleyman Camii (Büyük Camii) müezzinlerinden Mehmet Can Eroğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken, Dernek Başkanı Ali Uğur ve İmam Hatip Lisesi Müdürü Mürsel Eroğlu’nun konuşmalarıyla devam etti.

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Dernek Başkanı Ali Uğur “ Bir pilav gününde daha bizleri bir araya getiren Cenab-ı Allah’a sonsuz şükürler olsun. Yönetim kurulu ve tertip kurulu arkadaşlarımızla el ele vererek organize ettiğimiz pilav gününe katılan herkese çok teşekkür ediyor, bu birlik ve beraberliğin bizden sonraki nesiller tarafından da sonsuza kadar devam ettirilmesini diliyorum” dedi.

Bunalım ve sıkıntılı günlerin sona erdiğini söyleyen İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mürsel Eroğlu “İmam Hatip camiası, önceden olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik çizgisinden asla sapmamalıdır. Bizleri ayakta tutan yegâne şey birbirimize kenetlenmemizdir. Yoksa zor dönemlerde paramparça olurduk. Allah’a hamd-ü senalar olsun ki, bu gün Türkiye’yi aramızdan biri, bir İmam Hatip’li yönetiyor, hatta dünya’ya hükmediyor. Bu mektep başka mekteplere benzemez. Bu kapıdan içeri giren; vatanına ihanet etmez, sapkınlık, bozgunculuk yapmaz, zalimin yanında olmaz, nerede bir mazlum varsa onun elinden tutar” diyerek hem birlik çağrısı yaptı hem de İmam Hatip’liyi tarif etti.

Katılımın yoğun olduğu programa; Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Hamdi Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, İl Müftüsü Arslan Türk, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Başkanı Muhammet Sivridağ, Diyanet-Sen İl Başkanı Osman Doğan, ÇAYASAD Başkanı Murat Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muzaffer Derelli, Tansel Yılmaz, Saadettin Kılıç, Muammer Öztürk, Ali Yüzdemir ve Orhan Kemal Karakuş ile çok sayıda okul müdürü, öğretmen, emekli öğretmen ve yine İmam Hatip Lisesi mezunu ve mensupları katıldı.

Programın sunucusu Karatekin Üniversitesi’nde görevli Yrd. Doç.Dr. İbrahim Akyol’un konuşma yapmak üzere davet ettiği Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Hamdi Arslan ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, İmam Hatip Liselerinin bu memleketin en önemli eğitim camialarının başında geldiğini vurgulayan ortak görüş bildirdiler.

Yıllardır İmam Hatipli öğrencilere giyecek ve kırtasiye yardımında bulunan Selehattin Yiğitoğlu’na İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek tarafından teşekkür edilerek, içerisinde Besmele-i Şerif motifi bulunan bir tablo takdim edildi.

İl Müftüsü Arslan Türk’ün yaptığı hatim duasının ardından pilav ikramına geçildi. Uzun yıllar sonra bir araya gelen okul ve sınıf arkadaşları sınıfları dolaşıp hasret giderdikten sonra 10. pilav günü tamamlandı.