Dunlop
featured

İlimizde eğitime yapılan yatırımlar hız kesmiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

okullar (2)Bu kapsamda İlimiz Merkez Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi öğrenci yurdu, yemekhanesi ve etüt salonları güçlendirme çalışmaları 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle tamamlanmış ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Çankırı Anadolu Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi onarım ihalesi 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek; Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nin yeni binasına taşınmasıyla birlikte Çankırı Lisesi’ne tahsis edilen (İbrahim Başer Öğrenci Yurdu) Çankırı Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nun onarım ihalesi ise 30 Nisan 2014 tarihinde yapılacaktır.

Ilgaz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu onarım ihalesi 17 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş; Merkez Karadayı Ortaokulu, Ilgaz Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu, Atkaracalar Şehit Hakkı Çelik Anadolu Teknik Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi ve Çok Programlı Lise onarım ihalesi ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir.

Eğitim kurumlarımızda yapılan onarım çalışmaları ile okullarımızda; iç ve dış cephe boya işleri, yangın dolaplarının değişimi, engelli rampası ve wc yapımı, çatı aktarımı, ısınma sistemleri, wc onarımları vb. çalışmalar öncelikle yapılmaktadır.

İlimiz merkezinde yer alan Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Kurşunlu İmam Hatip Lisesinin katı yakıttan doğalgazlı sisteme geçmesi ile ilgili ihale 30 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Vali Vahdettin Özcan konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “İlimizde eğitime yapılan yatırımlar artarak devam edecek. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.” diye konuştu.