ILGAZ’DA SPOR ALANLARI YETERSİZ

Bu çocuklar spor yapmak istiyor

Büyümede Çin ile yarışan Türkiye’nin sporda Çine yaklaşması bile mümkün görünmüyor. Bunun başlıca nedeni ise Anadolu’da yeterli potansiyel olmasına rağmen sportif alanların ve malzemelerin yeterli olmayışı.

Buna en güzel örnek ise Ilgazlı çocuklar ve gençler gösterilebilir. Özellikle kayak sporunda Çankırı’yı başarı ile senelerdir temsil eden Ilgazlı çocuklar, kış aylarından çok yaz aylarında antreman yapabilmeleri için asfalt veya beton büyük ve uzun alanlara ihtiyaç duymaları.Türkiye 3.lüğüne kadar yükselen bu çocuklar ellerindeki malzemelerin eski  ve yetersiz olmasından da yakınıyorlar.”rakiplerimiz yarışlara sıfır malzemeler ile geliyorlar  biz ise eski ve özelliğini kaybetmiş malzemeler ile yarışlara çıkıyoruz buda başarımızı etkiliyor”diye konuşuyorlar.

Ilgazlı çocuklar ve gençler  ilçe merkezinde sportif alanların yetersizliğinden yakınırken, stat kenarındaki Gençlik Hizmetleri ilçe spor Müdürlüğüne ait boş antreman sahasının zemininin toprak ve otlarla kaplı olması çocukların ve gençlerin boş zamanları yanı sıra antreman amaçlı çalışmaları içinde kullanılamıyor.100 metre uzunluğunda,40 metre genişliğindeki bu alanın sıcak asfalt ile kaplanması  ile ilçe için ek bir çalışma sahası daha oluşturulabilecek. Bu alanın değerlendirilmesi  ile birlikte;Tenis,Voleybol Badminton,Basketbol ve Tekerlekli kayak  çalışmaları yapılabilecek.Ilgazlı vatandaşlar bu duruma tepki göstererek “etrafımızda ilçeye çok yakın duble yol çalışmaları yapan asfalt şantiyeleri bulunuyor bunlardan spor adına birkaç kamyon asfalt malzemesi alınamazmı veya ilçe idarecileri bu konuda niye aktif değiller bilemiyoruz.”diye dert yandılar. Cengiz yalçın