İletişim semineri

Çankırı Valiliği’nde “Etkili Halkla İlişkiler Stratejisi” Eğitimi başladı.

Çankırı Valiliği kurumda çalışan personelin performansını artırmaya yönelik olarak “Etkili İletişim ve Halkla İlişkiler Stratejisi” semineri düzenledi.

Seminere Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Mülkiye Başmüfettişi Adnan Kandemir ile kurum yöneticileri katıldı.

Seminere konuşmacı olarak katılan Liderlik, Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy, iletişimin temel kuralları ve iletişim sorunlarıyla ilgili temel bilgiler verdi. İletişimin bireyin kendisinde başladığını belirten Ateşsoy, “İletişimin birçok çeşidi vardır, ama biz bu işe önce kendimizi bilmekle başlayacağız. Anatomik yapımızı öğrenecek, ona göre hareket edeceğiz. Dünyadaki tüm mekanizmalarda insanların anatomik yapısı örnek alınmıştır. Kendi anatomik yapımızı tanıdıktan sonra daha düzgün iletişim kurabiliriz” diye konuştu.

İletişimde beden dilinin önemli olduğunu ifade eden Ateşsoy, “Beden dili dünyadaki tüm dillerin tercüme edilişidir. Mimiklerinizi ve işaret dilinizi iyi kullanırsanız dünyanın her yerinde derdinizi anlatabilirsiniz. Bu yüzden ben üniversite öğrencilerine ısrarla işaret dili öğrenmelerini tavsiye ederim” diye konuştu.

Eğitimlerin 3 gün devam edeceği bildirildi.