Dunlop

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Çerkeş’te yapıldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün her ay düzenli şekilde yaptığı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ocak ayı toplantısı  Çerkeş’te yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’in başkanlığındaki toplantıya tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Toplantıda geçtiğimiz Ay Ilgaz’da yapılan toplantıda alınan kararların değerlendirilmesinin ardından ‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası, okullarda açılacak ücretsiz yetiştirme kursları ve  uygulama projeleri ve AB Projeleri ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin hazırladıkları konular görüşüldü.

Toplantının sonunda bir değerlendirme konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, Ilgaz  ilçesinde yapılan son toplantıdan sonra yapılan çalışmalardan ve bugün ortaya konulan ve planlanan çalışmalardan memnun olduğunu ifade ederken ilimizde 3 yıldır sürdürülen ‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası ve okuma yazma kurslarında çok geride olduğunu belirterek özellikle bu konunun çok önemli olduğunu ve İlçe Müdürlerinin Kaymakamlarla ortak çalışmalar yaparak ve onların desteğini alarak bu konuya mutlak öncelik vermeleri gerektiğini söyledi.

Yapılan toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okullarını ziyaret etti.

Okulların fiziki durumlarını inceleyen ve okul yönetimleri ile toplantılar yapan  Petek sınıfları da gezerek öğrencilerle sohbet etti ve çeşitli sorular sordu.