İl spor merkezleri açılıyor

Her Yıl okulların tatil olması ile birlikte gençlik Spor İl Müdürlüğünce açılan yaz Spor Okulları bu yıl 29 haziran 2011 tarihinde aşağıdaki branşlarda açılacakt.

Atıcılık-Atletizm-Basketbol-Badminton Bocce-Boks – Cimnastik –Güreş-Golf-His.Judo- Okculuk- Masa Tenisi-Kayak -Taekwondo-Voleybol-Yüzme-Spor dallarında açılacak.
Yaz spor okulları ile İlgili bir değerlendirme yapan Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, “Günümüz yaşam felsefesinde spor, kaliteli yaşamın bir parçası ve en yararlı sosyal etkinliklerden birisi olarak
kabul edilmektedir. Bilinçli yapılabilen spor sağlıklı yaşamın temel unsurudur, Spor iradeyi kuvvetlendirir ve vücudu geliştirir, Hareket ile çocuklar bir takım beceriler kazanır. Bunlar hafızaya kayıt olur ve böylece daha kompleks hareketleri dengeli ve etkili şekilde yapılabilir Yaz Spor okulları spor yapma alışkanlığı kazandırmanın yanında öğrencilerimizin çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koyabilmelerine imkan sağlar, bizde Gençlik Spor İl Müdürlükleri olarak çocuklarımız ve gençlerimizin yetişmeleri için de tüm imkanlarımızı sunmuş oluyoruz” dedi
29 Haziran 2011 tarihinde açılacak olan Yaz Spor okullarının ne denli önemli olduğuna vurgu yapan Yıldız, velilerinde çocuklarının güvenli bir ortamda spor yapabilmeleri için yaz spor okullarına yönlendirmelerini istedi.

YÜZME AYLIK :06-17 YAŞ GRUBU         :40.00.TL.
YÜZME AYLIK :18 YAŞ ve ÜZERİ                     :60.00.TL.
SEANSLIK HAVUZ GİRİŞ                                      :10.00.TL.
(18 Yaş ve Üzeri)
CİMNASTİK     KAYIT ÜCETİ             :30.00.TL.
DİĞER BRANŞLAR KAYIT ÜCRETİ            :10.00.TL.