İl Koordinasyon Kurulu Valilik Birlik Salonunda yapıldı

Vali Vahdettin Özcan’ın başkanlık yaptığı toplantıya belediye başkanları, kaymakamlar ve kurum temsilcileri katıldı.

2012 yılının kurumlara, Çankırı’ya ve Türkiye’ye hayırlar getirmesi temennisi ile açılış konuşmasına başlayan Vali Özcan “2012 yılında toplamda 315 proje yapıldığını, biten projenin 16 olduğunu, bunlardan 55’inin devam ettiğini, ihale aşamasında 67 projenin bulunduğunu, hiç başlanmayan proje sayısının 177 olduğunu belirterek proje tutarının 1 milyar 832 milyon 707 bin 273 TL olduğunu” söyledi.

“Yatırım programlarında yer alan projeler temelden ilimizin sosyoekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici niteliktedir.”  diyen Vali Özcan “Yıl boyunca çalışmalarımızda azami gayret göstererek, çalışmaların verimlilik, etkinlik ve tutumluluk içerisinde yürütülmesini hedeflemekteyiz. Bu çerçevede devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için her düzeyde personelin görevlerini, itinayla ifa etmesi gerekmektedir.” diyerek toplantının yararlı geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşması sonrasında Bölge Müdürleri ve il Müdürleri koordinasyonu gerektiren konuları paylaştılar.

Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü adına kürsüye çıkan Kadastro Müdürü Safa Doğan, çalışmalar hakkında kısa bilgiler verirken, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Gümerdiğin Beldesinin sınırlarla ilgili sorularını ve uçaktan yapılan çekimlerle ilgili çeşitli aksamalar ile yolların daraldığı konusundaki şikâyetlerini yanıtlayan Doğan, ‘Daraltmasınlar, neden daraltıyorlar? Kişilerin yapmış olduğu hataları biz mi düzelteceğiz? İnsanlar orada yaşıyorsa, oralara sahip çıkmalı’ şeklinde konuştu.

Öte yandan DSİ 5. Bölge Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Hacı Haksan’ın yaptığı sunumda Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı, Koyunbaba Barajı’nın ismini değiştirme teklifinde bulundu. Çapçı, “Koyunbaba diyoruz ama, Koyunbaba’nın Çankırı’yla hiçbir ilgisi yok. Koyunbaba, Kalecik’e bağlı bir köy. Bu barajın isminin değiştirilmesini istiyoruz” dedi.

 

Vali Özcan, teklifin değerlendirmeye alınacağını ve uygun görüldüğü takdirde bakanlığa resmi olarak yazılacağını kaydetti.