Dunlop

Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu Çocuk Şenliği Yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri gösterilerini dün Atatürk Kültür Merkezinde yapılan et­kinlikle izleyenlerin beğenisine sundu­lar.

Saat 16:00’da başlayan programa Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Alemdar, Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretimi Emekli Genel Müdür­lerinden ve okulun kurucusu Süheyla Akpınar, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişlerinden Sevinç Ünal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Çe­tin, Şube Müdürü Turgut Ünal, okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenci ve­lileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımı­zın okunması ile başlayan programın açılışında bir konuşma yapan okul Müdürü Serkan Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı­nın önemine vurgu yaparken, “Bizlere bugünleri kazandıran fedakâr insanla­rı rahmetle anıyor, hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı­nı kutluyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Doğan’ın konuşmasının ardından Uğur Böcekleri, Pıtırcıklar, Çalışkan Arılar ve Şirinler sınıflarının önce slayt sunumları sonrada öğrencilerin hazır­ladığı birbirinden renkli gösterileri izle­yenlerin beğenisine sunuldu.

Gösteriler okul Korosunun seslen­dirdiği Çocuk şarkılarının ardından sona erdi.

Program sonunda bir konuşma ya­pan Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık ” 1914 ten 1918 kadar süren 1. Dünya Savaşı sonucunda başlayan Kurtuluş Savaşımızı galibiyetle taçlandırıp 23 Nisan 1920 T.B.M.M’nin açılmasıyla Ulusal Egemenliğin hakim olduğunu aynı zamanda Çocuk Bayramı ola­rak da kutlanıldığını belirtti. Öte yan­dan Okul Öncesi Eğitimin Çankırı’da %68’lere ulaştığını ve daha da arttığı­na, okul öncesi eğitimi alan çocukların hayata daha başarılı olduğuna dikkat çekti. “Her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlik­lerde bunlardan biri. Bu etkinlikler ço­cuklarımızın başarısını artırıyor. Ana­okullarımız çocuklarımızın gelişimini sağlamak ve onların el becerilerini geliştirecek şekilde dizayn edilmiştir. Öğretmenlerimizin verdikleri eğitimler­de bu yönde. Çocuklarını Anaokulları­na gönderin bu yaşlar çocuklarımızın en kolay öğrendiği yaşlar. Bu yaşlarda el becerilerini ve davranışları öğren­mektedirler. Anaokulları da en uygun ortamdır. Bu okullarımızdan güzel ço­cuklar yetişmektedir.

Okulun Kurucusu Süheyla Akpınar başta olmak üzere programda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma te­şekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Hüsniye-Ahmet Akpı­nar Anaokulunun bağışçısı ve maddi manevi desteğini esirgemeyen emekli Kız Teknik Genel Müdürü Sayın Sü­heyla Akpınar’da konuşmasında: “Programın çok güzel olduğunu, prog­ramın hazırlanmasında katkısı olanla­rı tebrik etti.