Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu Çocuk Şenliği Yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri gösterilerini dün Atatürk Kültür Merkezinde yapılan et­kinlikle izleyenlerin beğenisine sundu­lar.

Saat 16:00’da başlayan programa Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Alemdar, Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretimi Emekli Genel Müdür­lerinden ve okulun kurucusu Süheyla Akpınar, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişlerinden Sevinç Ünal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Çe­tin, Şube Müdürü Turgut Ünal, okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenci ve­lileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımı­zın okunması ile başlayan programın açılışında bir konuşma yapan okul Müdürü Serkan Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı­nın önemine vurgu yaparken, “Bizlere bugünleri kazandıran fedakâr insanla­rı rahmetle anıyor, hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı­nı kutluyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Doğan’ın konuşmasının ardından Uğur Böcekleri, Pıtırcıklar, Çalışkan Arılar ve Şirinler sınıflarının önce slayt sunumları sonrada öğrencilerin hazır­ladığı birbirinden renkli gösterileri izle­yenlerin beğenisine sunuldu.

Gösteriler okul Korosunun seslen­dirdiği Çocuk şarkılarının ardından sona erdi.

Program sonunda bir konuşma ya­pan Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık ” 1914 ten 1918 kadar süren 1. Dünya Savaşı sonucunda başlayan Kurtuluş Savaşımızı galibiyetle taçlandırıp 23 Nisan 1920 T.B.M.M’nin açılmasıyla Ulusal Egemenliğin hakim olduğunu aynı zamanda Çocuk Bayramı ola­rak da kutlanıldığını belirtti. Öte yan­dan Okul Öncesi Eğitimin Çankırı’da %68’lere ulaştığını ve daha da arttığı­na, okul öncesi eğitimi alan çocukların hayata daha başarılı olduğuna dikkat çekti. “Her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlik­lerde bunlardan biri. Bu etkinlikler ço­cuklarımızın başarısını artırıyor. Ana­okullarımız çocuklarımızın gelişimini sağlamak ve onların el becerilerini geliştirecek şekilde dizayn edilmiştir. Öğretmenlerimizin verdikleri eğitimler­de bu yönde. Çocuklarını Anaokulları­na gönderin bu yaşlar çocuklarımızın en kolay öğrendiği yaşlar. Bu yaşlarda el becerilerini ve davranışları öğren­mektedirler. Anaokulları da en uygun ortamdır. Bu okullarımızdan güzel ço­cuklar yetişmektedir.

Okulun Kurucusu Süheyla Akpınar başta olmak üzere programda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma te­şekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Hüsniye-Ahmet Akpı­nar Anaokulunun bağışçısı ve maddi manevi desteğini esirgemeyen emekli Kız Teknik Genel Müdürü Sayın Sü­heyla Akpınar’da konuşmasında: “Programın çok güzel olduğunu, prog­ramın hazırlanmasında katkısı olanla­rı tebrik etti.