Hosting de Linux

Hosting de Linux
Linux hosting, Linux işletim sistemi alt yapısı ile kurulan bir web sitesi barındırma sistemidir.
Günümüz kullanıcıları tarafından çok tercih edilen hosting olarak söylenebilir.
Bunun en büyük nedeni kırma saldırıları karşısında sağlam bir savunma altyapısına sahip olması ve uptime oranının diğer hosting platformlarına oranla daha yüksek olmasıdır.
Açık kaynak kodlu olması birçok developer’in bu hosting türünü tercih etmesine neden olmaktadır.
Linux hosting lerin yaygınlaşma sebeplerinden biri de bu hizmetin maliyetinin düşük olması ve performans açısından daha etkili bir şekilde hizmet vermesidir.
Bu hosting PHP desteği sunmasından dolayı WordPress, Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemleri ile performanslı çalışabilmektedir.
MySQL, HTML, Javascript, Java, Flash çalıştırabilir, mySQL, Oracle, PostgreSQL, FilePro, Informix ve Solid veritabanlarıyla iletişim kurabilir.
PHP hem Windows hem Linux sunucularda çalışabilmektedir. Ancak Windows sunucularda sağlıklı çalışmamaktadır. Örnegin; htaccess dosyası çalışmaz.
Eğer Asp Programlama dili ile yazılmış olan bir web siteniz bulunuyorsa ve Access veritabanı kullanacaksanız Windows hosting almanız mantıklı olacaktır.
PHP programlama dili ile oluşturulmuş siteler hem Windows hem de Linux hosting alabilirsiniz fakat Windows da htaccessin çalışmaması ve PHP ile yapılan sitelerin Linux platformunda performanslı çalışmasından dolayı Linux hosting tercih etmenizi önermekteyiz.
HTML, Flash, Javascript, Java ile yapılmış uygulamalarda ise her iki platformu da seçebilirsiniz.