“Hocalı Katliamı Yakın Tarihin Yüz Karası Olayıdır”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Hocalı katliamının yakın tarihin yüz karası olayı olduğunu söyledi:

 Uzun, Hocalı katliamının 20. yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın bildirisinde, Ermeniler’in Hocalı’da bir gecede çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yüzlerce savunmasız insanı katlettiğini ve şehit ettiğini ifade etti.

 Bu olayın acısı hala yüreklerde kor gibi dururken Fransa’nın bu soykırımı görmezden gelip yüz yıl önce yaşanmış olaylar üzerinden ders vermeye kalkmasının başka bir trajedi olduğunu belirten Uzun, şunları kaydetti:

 “Hocalı katliamı yakın tarihin yüz karası olayıdır. Hocalı katliamını bir kez daha nefretle kınıyoruz. Azerbaycan, Bosna, Çeçen, Keşmir, Uygur ve Uganda katliamlarına sesiz kalan dünya egemenlerinin Ermeni Soykırım Yasalarını tek tek çıkarmalarını ibretle ve esefle görüyoruz.  En son Fransa ile birlikte çoğu Avrupa ülkesi olmak üzere yaklaşık 30 devlet Ermeni Soykırım Yasasını kabul etmişlerdir. Bu uygulanan çifte standarttır. Bu konu Türk dünyasının, İslam Dünyasının ve tüm mazlum coğrafyaların ortak meselesidir. Din birliğimiz, dil birliğimiz olan dost ülke Azerbaycan’a yapılanlar bize de yapılmış gibidir. Bu nedenle yeni katliamlara sebebiyet vermemek ve caydırıcı bir fotoğraf vermek için Ermenilerin yapmış oldukları soykırıma karşı çıkmak şöyle dursun  destek veren ve sözde demokrasi temsilcileri ABD ve AB karşısında güçlü olmak zorundayız. Milli Görüşün lideri Merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın temelini attığı D8’ler ile attığı İslam Birliğine şiddetle ihtiyacımız vardır.”

SP İl Başkanı Uzun son olarak: “Bu vesileyle Aziz Milletimize baş sağlığı diliyor, zulmen şehit olan kardeşlerimize de Cenab-ı Hak’tan rahmet ve ebedi cennetler diliyorum.” Dedi.