Hocalı, İnsanlığın Bir Kez Daha Bittiği Yerdir

Çankırı Memur sen İl Temsilcisi Ali Solak; Hocalı katliamının 20. yıldönümü nedeniyle  basın açıklaması yaptı.

Solak açıklamasında şunları belirtti: “Hocalı Katliamı bir insanlık dramıdır. Ermeni mezaliminin Azerbaycanlılara, Azerbaycan Türklerine yönelik tarihsel kin ve nefretinin yansımalarından sadece bir tanesidir.

26 Şubat 1992 tarihinde, tüm dünyanın görmezden geldiği bir katliam yaşandı. Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası’nı basan Ermeniler, kasabada yaşayan sivil halkı katlettiler. Ermeni Mezalimi’nin en büyük katliamlarından olan Hocalı Katliamı aynı zamanda medeniyetten ve insan haklarından bahseden “Çağdaş Dünya Devletleri”nin de utancıdır. O gün insanlık tükenmiştir. Uluslararası hukukta ‘soykırım’ denilen Hocalı katliamına tüm dünya sessiz kalmıştır. Yeri geldiğinde insan haklarından dem vuran, Türk’ü barbar olarak niteleyen batılı devletler, aslı olmayan, tarihi belgelere dayanmayan iftiralarla dolu “Ermeni Soykırımı” yalanını kendi parlamentolarında kabul etmekte, buna karşın tarihi belgelerle sabitlenmiş Ermeni Çetelerinin yaptığı mezalimleri görmezden gelmektedirler.

İnsan hakları adına Ermeni tezlerini savunan ülkemizdeki sözde aydınlar da, yakın tarihimizde yapılan bu katliamlara ses çıkarmamakta, kuklası oldukları batılı devletlerin ağzından “Ermeni Soykırımı” yalanını dillendirmektedirler. Kadın, çocuk, yaşlı demeden 1300 Azeri vatandaşımızın hunharca katledildiği Hocalı katliamı tarihin mezalim sayfalarında yerini almıştır. Çankırı Memur sen olarak Hocalı’da şehit edilen vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, katliamı gerçekleştiren teröristleri lanetliyoruz”