Dunlop

Hilal kart sayesinde çocuklar ağlamayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Çankırı’yı ziyaret etti. Belde ve ilçeleri ziyaret eden Bahçeli mitingler yaptı ve vatandaşlarla sohbet etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçiminin önemine değinen Bahçeli, ülkede işsizlik ve yoksulluk oranının arttığını belirtti. AKP hükümetinin 9 yıl boyunca işsizlik ve yoksulluğa karşı çözüm üretemediğini de aktaran Bahçeli, milyonlarca kişinin işsiz olduğunu ve bu işsizlik oranının büyük bir kısmının gençlerden oluştuğunu da aktardı. Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Bahçeli, 9 yıllık AKP iktidarının rant ve sadaka ekonomisi uyguladığını aktardı.

Hükümetin paket programı uyguladığını da aktaran Bahçeli, “O paket sizlerin vergisi ile oluyor. Yani sizin hakkınız” dedi.

Partisinin ekonomi programına da değinen Bahçeli, özellikle hilal kart uygulaması üzerinde durdu. Yoksul vatandaşların asla rencide edilmeyeceğini aktaran Bahçeli, “Hilal kart sayesinde yoksul vatandaşım mahallesinde bulunan bakkaldan esnaftan alış veriş yapacak ve küçük esnafımızda bu sayede kazanacak” dedi.

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle ailelerin zor durumda olduğunu da aktaran Bahçeli, “Babanın cebinde para yok ve küçük kızı televizyonda gördüğü çikolata veya bisküviyi babasından isteyince babada çocuğunu azarlıyor tabiî ki, çocukta ağlıyor.  Ama bizim hilal kart uygulaması sayesinde bu yaşanmayacak. Biz başa geldiğimizde asgari ücreti 825 TL yapacağız ve fakir vatandaşlarımıza da buna yakın bir meblağı hilal kart sayesinde vereceğiz. Ne olacak bu durumda televizyonda çikolata ve bizküvi reklamını gören çocuk babasının kolundan rahatlıkla tutarak onu isteyebilecek ve babada hiç ona buna muhtaç kalmadan mahallesinde bulunan bakkaldan onu alacak. Aile reisi de küçük çocukta mutlu olacak. Sonuçta bizim onlara verdiğimiz bu para sizlerin parası” dedi.