Hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için aşı olalım

Çankırı Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya, tedbirlere uyulmaması nedeniyle vakaların yeniden artmaya başladığını dile getirdi.

Sırası gelen tüm vatandaşların aşı olmasının büyük önem arz ettiğini de dile getiren Sarıkaya, “Tedbirlere yeterince uyulmaması, bazı vatandaşlarımızın halen aşısını yaptırmamış olması neticesinde günlük vaka sayısında Ülkemizde ve İlimizde maalesef tekrar artış başladığını görmekteyiz. Yaklaşık bir buçuk yıldır salgınla mücadelede çok ağır bedeller ödedik. Covid-19 nedeniyle ölümler yaşadık, manevi maddi kayıplar, kısıtlamalar yaşadık.

Aşının yaygınlaşması ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları sona erdi. Ancak unutmayalım ki Covid-19 pandemisi devam ediyor.

Tatil yapma, akrabalarımızı ziyaret etme heyecanı salgın tedbirlerini unutturmasın. Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına her zamanki titizlikle uymaya devam edelim. Henüz aşısını olmayanlar bir an evvel aşısını yaptırmalıdır. 2. Ve 3. Doz aşı günü gelenler de aksatmadan aşılarını tamamlamalı, aşı olanlar arasında yerini almalıdır.

Aşı olmak hem kendi sağlığımızı hem toplum sağlığını korumak için sorumluluğumuzdur. Aşı olarak, tedbirlere uyarak kontrolü ele alalım”