Dunlop

Haziran ayı birleşimleri başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Haziran Ayı birleşimleri dün başladı. Haziran ayının ilk birleşimini tam kadro ile gerçekleştiren İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresinin 2011 yılı kesin hesabına ait incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu ile Özel İdaresi bazı iş ve işlemleri için usullerinin belirlenmesine dair yönetmeliğin hazırlanmasına dair gündem maddelerini ele aldı.

İl Özel İdaresinin 2011 yılı kesin hesabına ait inceleme hakkında meclis üyelerine bilgi veren Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recep Yılmaz, 2011 yılının gelirlerinin 73 milyon 469 bin 233 TL., gider bütçesinin ise 87 milyon 681 bin 329 TL. olduğunu belirtti. Yılmaz ayrıca 2011 yılından 2012 yılına 23 milyon 88 bin 259 TL ödeneğinde devrolduğunu aktardı. Yılmaz tarafından okunan rapor oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan Özel İdaresi bazı iş ve işlemleri için usullerinin belirlenmesine dair yönetmeliğin hazırlanması konusunda meclis üyelerine bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, “Çankırı İl Özel İdaresi belediye mücavir alanları dışında bir çok alanda çalışma yürütmekte. Verilecek bu hizmetlerin bir yönetmelikle gerçekleştirilmesi daha sağlıklı olur düşüncesi ile bu maddeyi gündeme aldık. Acil işlerin nasıl yapılacağını belirlemek amacıyla ve idarenin kurumsallaşması ve daha hızlı çalışması için bu yönetmelik önemli” dedi.