Dunlop

Hayrat Vakfı’ndan Kutlu Doğum programı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kutlu Doğum haftası münasebetiyle Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen “Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (S.A.V) adlı panel 100. Yıl Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı panel yarım saat gecikmeli başladı. Hilmi Abant tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Minik yüreklerden şiir ve hadis dinletisi salonda bulunanları büyüledi.

Eğitimci yazar Mücteba Yıldız,  (Habibullah’ı (s.a.v) sevmek) adlı sunumda, Peygamber sevgisini anlattı. Yıldız, “Habibullah’ı (s.a.v) sevmek Peygamberimizi sevmek demek, ona tabi olmak demektir. İslamiyet ilim irfan dinidir. Edepten nasip almak isteyen Peygamber Efendimizi tatbik edecek ” dedi.

Eğitimci yazar Yakup Utku (Risale-i Nur’un diliyle Peygamber efendimiz (s.a.v) adlı sunum yaptı. Dünya ya Peygamberimizden önce ve sonra meşhur şahıslar gelmiş ve en meşhuru peygamberimizdir. İsa’yı bütün dünya duymuştu. İsa’ya indirilen İncil kitabı hangi lisan üzerinden indirilmiştir. Hıristiyanların % 80’ine bunu bilmiyor. İsa Kudüs’ün bir köyünde doğmuştur. Peygamberimiz (s.a.v) ile dünyada yarışabilecek başka birisi yoktur. Peygamberimiz en mükemmel şahsiyettir. Peygamberimizin en büyük düşmanı dahi onun yalan söylemediğini ve söylemeyeceğini söylüyor. Yalan varsa güzel ahlak aranmaz. Peygamberimizin bin 400 senedir koyduğu hükümler devam ediyor. Peygamberimiz büyük bir kumandan” açıklamasında bulundu.

Cemalettin Ferruh Kuran kursu İlahi grubu Yaşar hoca yönetiminde ilahi dinletisi sundu. Program Müftü Uğur Demirel’in duası ile sona erdi. Program sonunda panele katılan davetlilere yasin i şerif dağıtıldı.