Haydi çocuklar sinemaya

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında da geleceğimizin teminatı, en değerli varlıklarımız çocuklarımızı unutmayan Toplum Destekli Polisler ‘Kır Çiçekleri’ projesi kapsamında 6. okul olarak Adnan Menderes İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerine sinema etkinliği düzenledi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Volkan Yalçın Şen’in ve Toplum Destekli Polisleri Ayşegül Ay, Mürsel Usta ve Ali Serkan Öngör’ün çalışmaları ile devam eden proje çerçevesinde öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer, öğrencilere polislik mesleğini sevdirmek, polislerimizin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek, polis-çocuk ilişkilerini geliştirerek saygılı, duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesi ayrıca polisin korkulacak değil güveni temsil ettiği duygusunun verilebilmesi için bu tip faaliyetlerin yapıldığını bildirdi.

Öğrencilere Belediye Çocuk Sineması’nda “Çılgın Dostlar3”isimli çizgi sinema filmi izlettirildi. Öğretmenler yapılan bu faaliyetten dolayı hem Belediye Çocuk Sineması yetkililerine, hem de Toplum Destekli Polislere teşekkürlerini iletti. Sinema bitiminde Toplum Destekli Polisleri öğrencilere şeker ve balon dağıttılar. Yapılan faaliyet okul önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Toplum Destekli Polisler ana sınıflarına yönelik olarak gerçekleşen bu projenin eğitim öğretim yılı sonuna kadar her hafta bir okulumuz için devam edeceğini belirttiler.