Dunlop

Hava şartları pilotları engelleyemedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’nın Bayramören ilçesinde gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası yarışlarının dünkü bölümü, hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle yaklaşık olarak 3 saat gecikmeli başladı.

Pilotlar, konakladıkları Kurşunlu Termal Otel’den dünkü yarışların yapılacağı Bayramören ilçesi Kuzey Pistine gelerek hazırlıklarını yaptılar. Uzmanlar tarafından uçuş alanıyla ilgili bilgi verildikten sonra Küresel Konumlama Sistemi (GPS) cihazlarına sporcuların verilerinin girilmesinin ardından hava şartlarının uçuş için uygun hale gelmesi beklendi.

Hava şartlarının normale dönmesinin beklendiği sırada zaman zaman bazı pilotların deneme uçuşu yaptığı, bazı pilotların da kalkış sırasında rüzgâr nedeniyle düşme tehlikesi geçirdiği gözlendi.

3 saatlik gecikmenin ardından hava şartlarının normale dönmesi ile Küresel Konumlama Sistemi (GPS) cihazları yeniden ayarlandı. 130 pilotun tamamı havalanırken, Bayramören semalarını renk cümbüşü kapladı.

Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin, yaptığı açıklamada, Pilotların olumsuz hava koşulları nedeniyle gecikmeli başladığını söyledi.

Pilotların hepsinin sorunsuz bir şekilde uçtuğunu kaydeden Tekin, ”Bugün(dün) uçuş yapan pilotlarımız yaklaşık 80 kilometre uçtuktan sonra gol noktası olarak belirlenen Şabanözü ilçesine iniş yapacaklar.

Yarışların önceki günkü bölümünde güzel görüntüler izlediklerini ifade eden Tekin, ”Önceki gün, hava şartlarının iyi olması nedeniyle çok güzel bir performans sergilendi. Bugün(Dün) de pilotlarımızdan aynı performansı bekliyoruz” dedi.

Yarışlar, ilçe halkının yarı sıra şehir dışından gelen misafirlerden de ilgi gördü.