Halkbank’tan enerji kredisi

Halkbank’tan Çankırı Şabanözü ve Korgun Organize Sanayi Bölgesi’ne düşük faizli enerji verimliliği kredisi. Halk Bankası dün Şabanözü ve Korgun OSB Bölgesi ile kredi anlaşması yaptı. İlk olarak Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi ile imzalanan protokole Halkbank Ankara 1. Bölge Koordinatörü Levent Nihat Güleç, Şabanözü Belediye Başkanı ve aynı zamanda Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Çapçı, Çankırı Halkbankası Müdürü Halim Deniz katıldı.

Halkbank ve Çankırı Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi (Çankırı Şabanözü OSB) arasında imzalanan kredi protokolüyle Çankırı Şabanözü OSB’de faaliyet gösteren firmalara, bankanın enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredisi ürünlerini uygun koşullarda kullanma fırsatı sunuldu. Çankırı Şabanözü OSB’deki firmalar, enerji kredilerinin yanı sıra “Sanayi Bölgeleri Destek Kredisi” paketindeki işletme ve yatırım kredilerinden, ayrıca diğer kredi ve mevduat ürünlerinden uygun faiz ve komisyon oranlarıyla faydalanabilecekler.

Halkbank’ın en zor günde bile reel sektörün yanında yer aldığını belirten Halkbank Ankara 1. Bölge Koordinatörü Levent Nihat Güleç KOBİ’lere sunulan desteği şöyle ifade etti:

“Halkbank olarak KOBİ’lerin öncü ve lider bankası olmaya devam ediyoruz. Ödünç verdiği şemsiyeyi yağmurlu günlerde geri istemeyen Halkbank, KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansman desteği ve danışmanlık faaliyetlerini önceki dönemlerde olduğu gibi bu yıl da sürdürüyor. İşletmelerin modernizasyon, kapasite ve verimlilik artışı sağlamak amacıyla işletmelerindeki enerji giderlerinin azaltılmasına ve yenilenebilir enerji üretimlerine yönelik tüm yatırımlarını, Fransız Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol sayesinde temin ettiğimiz enerji verimliliği / yenilenebilir enerji kredileri ile finanse ediyoruz. Bu sayede KOBİ’lerimizi daha rekabetçi kılarken enerji ithalatı nedeniyle oluşan cari açığı azaltma yönünde de kalıcı katkılar sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Güleç konuşmasının sonunda, “Bankamız, ülkemizdeki sanayi yatırımlarının gerçekleşmesinde ve işletmelerin verimliliklerinin artırılmasında kritik bir görev üstlenen organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerindeki KOBİ’lere, yatırımlarında kolaylık sağlayacak finansal çözümleri aktarıyor. ‘Sanayi Bölgeleri Destek Paketi’ adlı yeni ürünümüzle KOBİ’lerin yeni üretim ve altyapı yatırımlarını, satın alımlarını ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse ediyoruz.” dedi.

Şabanözü OSB imza protokolünün ardından Korgun OSB ile kredi imza töreni yapıldı.