Grofen ustaları bilgilendirdi

Grofen’in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği “ Usta Bilgilendirme Toplantıları”nın son durağı Çankırı oldu.

“ Usta Bilgilendirme Toplantıları”nın bu yıl 4’üncüsünü Kırıkkale, Çorum, Kayseri ve Eskişehir ile devam ettiren Grofen’in son durağı Çankırı oldu. Hafta sonu gerçekleştiren bilgilendirme toplantısına yaklaşık 30 inşaat ustası katılırken, Grofen’in fiziksel olanakları, çağdaş üretim kadrosu, teknolojik üretim programları ve çevreye duyarlı politikaları ele alındı.

Firmanın tarihçesi hakkında kısa bilgiler veren Satış Müdürü Erdoğan Duraner, firmanın 25 yıllık bir geçmişi olduğunu ve 4 yıl evvel Grofen adı ile Kırıkkale’de faaliyete başladığını söyledi. İç Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin en büyük ilk 5 fabrikası içinde olduklarını aktaran Duraner, “Bu sektörün neredeyse %85’i yabancıların elinde. Neden paranız başkalarına gidiyor? Grofen sizin içinizden birisi. İsmimiz yabancı gibi gelebilir, ama biz tamamen yerliyiz” ifadelerini kullandı.

Firmanın TOKİ gibi köklü inşatlar yaptığını aktaran Duraner, Grofen’in 100 kişiye iş istihdamı sağlayan Türkiye gönüllüsü bir firma olduğunu kaydetti.

Firma tanıtımının yer aldığı kısa filmin ardından kürsüye gelen Bölge Müdürü Volkan Kızıltan, Grofen’in 3 ana başlık altında yüzlerce ürün ürettiğini söyledi. 49 ülkeden 7 bin firmanın katıldığı yarışmada kalite ödülü aldıklarını söyleyen Kızıltan, “Biz gerçekten büyük bir firmayız ve sizler bizim çözüm ortağımızsınız. Tekrar tekrar söylüyoruz, biz yerli bir firmayız. Fabrikamız Kırıkkale’de, merkezimiz Ankara’da. 4 yıl gibi bir sürede tanıtım filminde de gördüğünüz gibi büyük işler yaptık ve sizin desteklerinizle yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sektördeki gelişmeler ile birlikte Grofen’in de ürün parkurunu genişlettiğini anlatan Kızıltan, Grofen’in tüm ürünlerinin güvenle kullanılabileceğinin altını çizdi. Çankırı’daki temsilcilerinin Şekerciler İnşaat olduğunu söyleyen Kızıltan, Grofen2in ürettiği tüm malzemelerin oradan temin edilebileceğini söyledi.

Soru cevap şeklinde devam eden toplantı ustalara verilen hediye paketlerinin ardından yemekle son buldu.