Dunlop

Gösteri ve yürüyüş güzergahları belirlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik Esasları çerçevesinde, ilimizde yapılacak olan toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili olarak, yürüyüş güzergahı, toplanma alanı, dağılma yerleri ve billboardların yerlerini gösterir plan ve alınacak emniyet tedbirleri yeniden düzenlendi. Çankırı Valiliği Emniyet Müdürlüğünün konuya ilişkin basın bülteninde yer alan bilgilere göre: “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin, toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahının belirlenmesi başlıklı 3. maddesinde “Kanun hükümleri esas alınarak, il ve ilçe sınırları içerisinde açık yer toplantısı yapılacak mahaller gösteri yürüyüşü yapılacak güzergah yürüyüşe geçmek üzere toplanılacak yerler ile dağılma yerleri, afiş ve pankart asılacak yerler mahallin en büyük mülki amirince açık ve kesin bir şekilde tespit edilerek krokiye bağlanır ve alışılmış araçlarla ilan olunur. İlan tutanağı dosyasında saklanır. Tespit edilen yer, güzergah ve bunlara ilişkin krokiler her yıl Ocak ayında veya gerektiğinde gözden geçirilir. Değişiklik yapılırsa bu değişiklikler birinci fıkrada belirtilen şekilde ilan edilir” deniliyor

Yeni düzenleme ile güzergahlar ise şu şekilde oluştu.

BİRİNCİ GÜZERGÂH

1- TOPLANMA ALANI_________: Toplanma yeri Kucaklamataşı alanı olup, kuzeyden Yapraklı

yolunun Kucaklamataşma bakan kısmı üzerinde bulunan Kucaklamataşı Taksi Durağının önü ile Güneyde A.Talat Onay Bulvarı başlangıcından, batıdan da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Gül Pastanesi ile karşında bulunan Bahar Pastanesi sınırları içerisinde kalan yer toplanma alanıdır.

2- YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI         : Yukarıda belirtilen Kucaklamataşı alanından başlayıp çift şerit halinde Atatürk Bulvarı üzerinde devam eden ve Alparslan TÜRKEŞ Bulvarının sağ ve sol kısımlarının Atatürk Bulvarını dikine kestiği PTT Binası ve Polisevi Binasının karşılıklı bakan kısımlarının bulunduğu yerde biten güzergâhtır.

3- MİTİNG ALANI_____________:          Miting  alanı Belediye binasının, Atatürk Bulvarına

bakan önü ve sol yanı olup, Atatürk Bulvarını dikine kesen Namık Kemal Parıltı Caddesi ve Alparslan Türkeş Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerindeki Anıt alanının kesiştiği yerdir. Miting alanının batıdan sınırı Polisevi ile PTT Binasının, Atatürk Bulvarına bakan köşelerine kadardır.

Kuzeyden ise Namık Kemal Parıltı Caddesi ile Belediye Caddesinin kesiştiği köşede Paşabeyoğlu İşhanı ile karşısındaki Belediye Parkının bulunduğu köşeye kadar ve Polisevi ile 100.Yıl Kültür Merkezi binasının Atatürk Bulvarına bakan köşelerine kadar, Güneyden ise Namık Kemal Parıltı Caddesinin Necip Fazıl Kısakürek caddesinin kesiştiği köşeye kadar ile Adliye Binası ile PTT Binasının kesiştiği köşeye kadardır. Doğudan ise Belediye Binası ile Halk Bankasının Atatürk Bulvarına bakan kısmı miting alanıdır.

4- DAĞILMA YERİ_:  Miting alanı aynı zaman da dağılma yeridir. (Namık Kemal Parıltı Caddesi, Belediye Caddesi, Alpaslan Türkeş Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ve Atatürk Bulvarı)

İKİNCİ GÜZERGÂH

1- TOPLANMA ALANI_: Toplanma yeri Kucaklama Taşı kavşağı olup, kuzeyden

Yapraklı yolu üzerinde bulunan Serdaroglu Apartmanı ile güneyde Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Bim Marketin arasında kalan yer toplanma alanıdır.

2- YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI  :          Yukarıda   belirtilen   toplanma    alanından   başlayıp Atatürk Bulvarmı takiben Miting alanına kadar olan güzergahtır.

3- MİTİNG ALANI:  Miting  alanı,   Atatürk  Bulvarının  sonunda  bulunan

Bahçelievler Sitesi, Yuvam Sitesi ve Yeşilköy Sitesi arasında kalan Atatürk Bulvarı üzerindeki alan Miting alanıdır.

4- DAĞILMA YERİ: Miting alanı aynı zamanda dağılma yeridir. (Somaki

Bulvarı, Misvak Sokak, Demir Sokak, Şehit Mustafa Demir Caddesi, Şehit Uğur Koç Caddesi, Atatürk Bulvarı)