Gökçer, “2014 Eldivan için tanıtım yılı olacak”

11 gün sürecek olan  “22.  Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Kültür ve Spor Etkinlikleri” başladı.

Seymenlerin davul ve zurna eşliğinde şehir turuyla başlayan etkinlik daha sonra şehir stadında devam etti.

Stantlarda ürünlerin yer aldığı statta kurdelenin kesilmesinin ardından başlayan programda seymenler halay çektiler. Kukla gösterisinin ardından konuşmalar yapıldı.

AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Eldivan’ın kirazının oldukça lezzetli olduğunu kaydetti.

Şenliğin ilçe tanıtımında önemli olacağını belirten Filiz, tüm Çankırı’nın milletvekili olduğunu kaydederek, Çankırı’nın tanıtımı ve büyümesi için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer ise 22’incisini düzenledikleri Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Kültür ve Spor Etkinliklerinin 11 gün süreceğini kaydetti.

Bu yılki etkinliklerin diğer etkinliklerden farklı olacağını belirten Gökçer, şöyle konuştu:

“Bu yıl diğer etkinliklerden farklı olarak 16 köyümüzü de etkinliklere dahil ettik. Amacımız 16 köyümüzü ve Hacı Murad-ı Vel’iyi tanıtmaktır. Bugüne kadar yaptığımız festivaller kısa ve az olduğu için yeterli tanıtım sağlanamamıştır. Bugünden itibaren hedefimiz 10 gün ve daha fazla etkinlik yaparak turizm açısından güzel olan ilçemizi tanıtmaktır.”

Festivallerin ilçenin potansiyellerini tanıtmak için büyük fırsat olduğunu ifade eden Gökçer, “Çankırı’ya 18, Ankara’ya 100 kilometre mesafede olan, turizm potansiyeli yüksek olan ilçemiz buralarda bilinmiyor. Festivaller yöresel ürünlerin tanıtımı için bir fırsattır. Eldivan için de kiraz, ekmek ve bunun gibi bazı yiyeceklerimizi tanıtmak açısından festivalimiz bir fırsat” dedi.

Hacı Murad’ı Veli’nin Anadolu’nun Türk ve müslümanlaşmasın da önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Gökçer, bu festivalle onun tanıtımına da katkı sağlanacağını kaydetti

Gökçer, 2014 yılının Eldivan ve köylerinin tanıtımının başladığı yıl olacağını söyledi.

Ardından stantlar gezilip, şehir merkezine yapılan kiraz ağacı heykelinin açılışı yapıldı.

Programa, AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Vali Yardımcıları İbrahim Şahin ve Şerefnur Oktay, Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ve vatandaşlar katıldı.

eldivan (16)