Gökçay’a teşekkür belgesi

LYS Çankırı 1. ve Türkiye 65. Alperen Gökçay’ın tercihi Boğaziçi Üniversitesi oldu.
LYS’de büyük başarı yakalayarak Çankırı 1. olan Alperen Gökçay’a Vali Vahdettin Özcan teşekkür belgesi verdi. Dün valilik makamında Alperen Gökçay ve ailesi ile bir araya gelen Vali Özcan, “Yakaladığı başarıdan dolayı hem öğrencimizi hem de onu yetiştiren ailesi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Türkiye 65. ve Çankırı 1. olan Alperen tercihini yapmış ve Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesini seçmiştir. Boğaziçinde okumak herkese nasip olmaz, bu bir ayrıcalıktır” dedi.
Çankırı 1.’sinin okullarından çıkmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin, okul olarak Çankırı’da çok başarılı olduklarını aktararak, “Aileleri ile birlikte olan ve kendi ilinde okuyan çocuklar daha başarılı oluyor. Ben de tüm velilere bunu tavsiye ediyorum” dedi. Şahin, ayrıca, “Önemli olan başarılı öğrencileri alıp başarı yakalamak değil tüm öğrencileri başarıya ulaştırmaktır” dedi.
Gökçay’ın anne ve babası Feridun-Elveda çocuklarının yakaladığı başarının kendisine ait olduğunu, çalışarak bu başarıyı yakaladığını dile getirerek, “Bu başarı bizleri çok mutlu ve gururlu kılmıştır” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da yakalanan başarı nedeniyle emeği geçenleri ve Alperen Gökçay’ı tebrik ederek 2014 yılı LYS’de lise son sınıflarda sınava girenlerden 1037’sinin bir yüksek öğretim kurumuna yerleştiğini aktardı.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Özcan Alperen Gökçay ile anne babası Feridun-Elveda çiftine başarılarından dolayı teşekkür belgesi vererek başarılarının devamını diledi.
teşekkür (23)

Yazarlarımız Hakkında