Girişimcilik Kursu

Çankırı İŞKUR Müdür Yardımcısı Ercan Irmak, kurs sayesinde işsiz gençlerin kendi işini açabileceğini ve bir iş sahibi olabileceğini söyledi.

Girişimcilik kursuna yoğun talep olduğunu belirten Irmak, “Kurslarımızda 75 kişiye eğitim vermeyi planlamıştık, fakat şu ana kadar bize gelen başvuru sayısı 328’lere ulaştı. Talep doğrultusunda yeni bir kurs daha açmayı planlıyoruz ”diye konuştu.

Gençlere girişimcilik ruhunu aşılamayı temel hedef olarak belirlediklerini dile getiren Irmak, “Bu kurs sayesinde yeni işyeri açmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler elde edeceğiz. Bu sayede hem ülke ekonomisine hem de kırsal kesimde yaşayan halka fayda sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu anlamda kurs açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eğitim süresi boyunca kursiyerlere 20 TL cep harçlığı verileceğini de dile getiren Irmak, kurs sonunda sertifika alan kursiyerlerin iş planları ile KOSGEB hizmet müdürlüklerine başvurarak girişimcilik desteklerinden yararlanabileceğini de sözlerine ekledi.