Gazetecileri yendiler

17 farklı takımdan 172 zihinsel engelli sporcunun yarıştığı şampiyonada ikincilik elde eden mavi beyazlılar, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Çankırı Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda düzenlenen özel maçta yaşları kendilerinden büyük olan ve tamamı Çankırı’da görev yapan gazetecilerden oluşan Basınspor’u 2 – 1 yendi.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in de Özel Sporcular Voleybol Takımında oynadığı maçta renkli görüntüler oluşurken, maçı çok sayıda sporsever izledi. Maça “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun” yazılı pankartlarla çıkan sporcular, tribünler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Kıran kırana geçen mücadele Engelli Koordinasyon Merkezi Özel Sporcular Voleybol Takımı’nın 2-1’lik üstünlüğüyle sonuçlanırken, engellilerin galibiyet sevinci görülmeye değerdi.

Maç sonrasında düzenlenen temsili kupa töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Dinç, ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Özel Sporcular Voleybol Takımı ile basın mensuplarının maç yaptığını belirterek, galibiyetin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Engellilere verdikleri önemi göstermek istediklerini ifade eden Dinç, ”Bu maçta basınımızı 2-1 yenmek suretiyle takımımızın ne kadar güçlü, ne kadar aktif, ne kadar sportif bir takım olduğunu ortaya koyduk. Ben tüm engelli kardeşlerimizin engelliler gününü kutluyorum. Onların bizim için büyük bir kazanç ve çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Biz bu takımla Türkiye’de çok önemli başarılara imza atacağız” diye konuştu.

Kupayı kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Özel Sporcular Voleybol Takımı oyuncusu İsmail Koç ise iyi mücadele ettiklerini belirterek takım arkadaşlarını kutladı.

Sporcu aileleri sporun engelli sporcuları hayata bağladığını savunurken, Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Özel Sporcular Voleybol Takımı antrenörü Fatma Doru, engelli sporcuların severek yaptığı tüm işlerde başarılı olduklarını söyledi.

Törenin ardından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Çankırı Belediyesi tarafından verilen yemeğe konuk olan engelli sporcular, yemeğin ardından söylenen şarkı, türkü ve halaylarla gönüllerince eğlendiler.