Gamzeli: Çankırı tarımı için milat

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, Çankırı’nın bir milat yaşadığını ifade ederek, “Kıraç topraklarımızın suyla buluşacağı projenin bitiş tarihi  için start verilmiştir” dedi.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, geçtiğimiz Cumartesi günü Orman ve Su İşleri Bakanının katılımı ile yapılan temel atma ve açılış töreniyle ilgili bir açıklama yaparak yetkililere teşekkür etti.

Temeli atılan gölet ve sulama tesisleri tamamlandığında 207 bin 980 dönüm arazinin sulanabilir hale geleceğini ifade eden Gamzeli,  “Geçtiğimiz hafta sonu Çankırı için önemli bir milattır. Yaklaşık yarım asırdır yapılacak,  diye beklenilen, kıraç topraklarımızın suyla buluşacağı projenin bitiş tarihi bir start verilmiştir” dedikten sonra Başbakan başta olmak üzere bakan, vali, milletvekilleri ve DSİ yetkililerine teşekkür etti.

“Toprağın suyla buluşması; Çiftçimizin emeğinin karşılığını almasını, yüzünün gülmesini, aşının artmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullanan Gamzeli, şöyle devam etti:

“Toprağın suyla buluşması; İlimiz ekonomisinin gelişmesi, dolayısıyla ülkemiz ekonomisine daha fazla katma değer olacaktır. Bu buluşma; marketçimizin, manavımızın, tuhafiyecimizin, ayakkabıcımızın, lokantacımızın, hulasa tüm esnafımızın kasasına, daha çok gelir demektir. Bu buluşma istihdam demektir. Bu buluşma daha fazla ürün demektir. Çankırı’mızın gelişme yolunda ilerlemesi için suyla başlayan çalışmalar, sanayi yoluyla artırılmalı, Çankırı Organize Sanayi bir an evvel faaliyete geçirilmelidir.”

Bunlar yaşanırken, gelişmeler olurken, temeller atılırken, bu yaşananlara çiftçilerin hazırlıksız yakalanmaması için ellerinden gelen çalışmaları yaptıklarını bildiren Başkan Gamzeli, “Organik tarım, toprak analizi, sertifikalı tohum kullanımı ve tarım sigortası yaptırmaları konusunda çiftçilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Tüm çiftçilerin yeni yılını kutlayan Gamzeli, kazançlı bir yıl diledi.