Filiz incelemelerde bulundu

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, komisyon üyeleri ve komisyon üyesi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Adana ve Gaziantep İlindeki Organize Sanayi Bölgelerini gezerek bilgi aldılar.

İlk olarak Adana ilindeki OSB’leri ziyaret eden komisyon OSB’lerin sorunları ile ilgili bilgileri aldıktan sonra yöneticileri ile istişare yaptılar.

Daha sonra Gaziantep OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu birlikte hareket ederek, Gaziantep sanayisinin sorunlarını dinlediler. Mazıcıoğlu beraberindeki heyet, ilk önce Gaziantep Valisi Erdal Ata ve daha sonra da Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, Gaziantep’in sanayideki sorunlarını gündeme getirdiler.

Komisyon Üyesi ve Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de yaptığı incelemelerinde Çankırı’ya kurulan Yakınkent Organize Sanayi Bölgesinin de Gaziantep Organize Bölge Sanayisi gibi bulunduğu kente ve çevre illere büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Filiz, Yakınket OSB’nin tamamlandığında bölgenin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacağını kaydetti.

Hafta sonu Gaziantep çıkartmasının çok faydalı geçtiğini belirten Milletvekili Hüseyin Filiz Gaziantep OSB’lerde olduğu gibi zaman içerisinde Yakınkent OSB’ye bir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapılacağını sözlerine ekledi.

Yazarlarımız Hakkında