Filiz, “Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz”

Milletvekili Hüseyin Filiz, “19 Ekim 2011 Çarşamba gecesi Hakkari Çukurca’daki terör saldırılarında 24 Mehmetçiğimizin şehit olduğu, 18 askerimizin yaralandığı haberini derin üzüntüyle hep birlikte öğrenmiş bulunmaktayız ve bu hain saldırıyı esefle, şiddetle kınıyorum” dedi.

“Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı Mehmetçiklerimize de Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum” Diyen Filiz konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında şunları dile getirdi: “ Milletimizin yüksek feraseti, birlik ve beraberliği, eli kanlı, gözü dönmüş canilerin emellerine ulaşmasına fırsat vermeyecektir. Terörün bir insanlık belası olduğu, bununla mücadele etmenin kararlılık gerektirdiğini biliyoruz. Yeni bir anayasa sürecinin başladığı ilk günde canice işlenen bu saldırının ülkemizdeki kardeşliğe zarar veremeyeceğini herkesin bilmesini istiyorum.

Demokrasinin anayasal güvence altına alınması, özgürlüklerin genişletilmesi, kardeşliğin kök salması için yapılan çalışmaların bir avuç hainin rahatını kaçırmaktadır. Herkes şundan emin olmalıdır ki milletimizden aldığımız güçle ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Çankırı’mızda ve 74 milyon Türkiye’mizde bugün terör bir kez daha lanetlenmiştir. Bu dayanışma ve kardeşlik bilincinin ülkemiz üzerinde emelleri bulunan hainlere verilen büyük bir cevap olmuştur. Güvenlik güçlerimiz milletin huzur ve selameti için gece gündüz çaba göstermektedirler. Hükümet olarak, millet olarak her zaman yanlarındayız, çünkü onlar bizim evlatlarımız.

Acımız çok büyüktür. Hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlı tavrından kimsenin şüphesi olmasın.

Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor,  Yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyor,  Aziz milletimize başsağlığı diliyorum.”