Filiz, “İşsizlik Tamamen Bitecek”

Sumitomo Rubber Industries ve Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik A.Ş ortaklığı Çankırı’da yapacağı dev yatırım ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Çankırı’ya geldi.

516 milyon dolara mal olacak tesisin yapılacağı Tüney OSB alanını ziyaret eden Sumitomo Rubber Industries Yönetim Kurulu Üyesi Naoki Yamada ve Abdülkadir Özcan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan daha sonra Çankırı’ya gelerek Belediye Başkanı irfan Dinç ve Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’dan bilgiler aldı.  Çankırı’nın tarihi mekânlarını gezen yatırımcı heyete ziyaretleri boyunca Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz eşlik etti.

Çankırı’ya yapılacak dev yatırımın kendilerini heyecanlandırdığını dile getiren Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’ya yapılacak tüm hizmetlerin destekçisi olduklarını belirtti.

Vali Vahdettin Özcan da yatırımla ilgili özel bir ekibin kurulduğunu belirterek, yatırımın gerçekleştirilmesinde firmaya gerekli desteğin verileceğini belirtti. Çalışmaların en hızlı şekilde tamamlanması için üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirten Vali Özcan, yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

AKP Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ise kurulacak olan tesisle ilgili olarak hiçbir sıkıntı yaşanmadığını belirterek, “Şükürler olsun ki zoru başarıyoruz. Allahın izni ile milletten aldığımız güçle, daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu konuda bize Valimiz ve Belediye Başkanımız tam destek veriyor, biz de Ankara’dan destek sağlıyoruz. Bu dev yatırım hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Kurulacak olan tesisin işsizliği tamamen bitireceğini belirten Filiz, Çankırı’nın ekonomisi ve sanayisi ile öne çıkan bir kent olacağını sözlerine ekledi.

Sumitomo Rubber Industries Yönetim Kurulu Üyesi Naoki Yamada ise tercüman aracılığıyla yaptığı açıklamada, iyi bir firma kurup ekonomiyi harekete geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Çankırı’nın güzel bir il olduğunu ifade eden Yamada, genç nüfusa yönelik istihdam sağlayacaklarını müjdeledi.

Özcan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan ise çalışmalarına alıksız olarak devam ettiklerini belirterek, yatırım konusunda bir sıkıntılarının olmadığını söyledi.