Esrar ve sigara operasyonu

Çankırı’da düzenlenen 2 ayrı operasyonda toplam 14.2 gram esrar maddesi ele geçirilirken, 5 kişi de gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kenevir tohumu bulundurduğu öne sürülen E.D.’nin evine operasyon düzenledi. E.D.’nin evinde yapılan aramada 4,2 gram toz halinde uyuşturucu maddesi ele geçirilirken, şahıs gözaltına alındı.
Bir başka operasyonda ise Ankara’dan Çankırı’ya esrar getirildiği yönündeki istihbaratı değerlendiren polis ekipleri, Ballıca mevkiinde bir aracı durdurdu. Araçta ve şüpheliler üzerinde yapılan aramada 9 adet poşet içerisinde zulalanmış halde toplam 10 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Olayla ilgili olarak M.G., İ.D, A.K., H.Ç. gözaltına alınırken, soruşturma başlatıldı.
Otobüste Bin 270 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
Çankırı polisi tarafından düzenlenen operasyonda bir otobüste bin 270 adet kaçak sigara ele geçirildi.
Edinilen bilgilere göre, bir istihbaratı değerlendiren Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kurşunlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, D-100 karayolunda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan özel bir şirkete ait otobüsü durdurdu. Araçta yapılan aramada 14 numaralı koltukta bulunan N.Y.’ye ait 730, 10 numaralı yolcu koltuğunda oturan M.A.T.’ye ait 540 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Kaçak sigaralara el konulurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı .