Eski başkandan duygusal veda

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı seçimi hafta sonu 100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Tek liste ile yapılan seçimlerde eski başkan Ahmet Kurt bayrağı Mahmut Doğar’a teslim etti.

Kongre devam ederken faaliyet raporu okunması gündeminde kürsüye çıkan eski başkan Ahmet Kurt, duygusal bir konuşma yaptı.

 

Katılımcıları selamlayarak sözlerine başlayan Kurt, “Göreve atanışımızdan sonra yaptığımız ilk toplantılardan birinde; yine böyle sizlerin huzuruna çıkmış ve çalışma heyecanımızın yüksekliğinden bahisle, yapmak istediğimiz konuları aktarmaya gayret etmiştik. İşte bu gün, yine aynı heyecanla huzurunuzdayız. Çalışma şevkimizden ve azmimizden hiçbir şey kaybetmedik” dedi.

 

Görev süresi boyunca yaptığı çalışmalara yer veren Kurt, “İl Yönetimimizle beraber, elimizden geldiği kadar teşkilatımızı diri ve ayakta tutmaya, partimizin menfaatlerini korumaya çalıştık. Kendimizi; ötelenen, irilenen, hakir görülen bir duruma düşürmedik. Ama başkalarına da öyle davranmadık. Ucuz oyunlarla siyaseti pespayeleştirmedik. Arkadaşlarımızın; mümkün olduğunca yanlarında olmaya çalıştık. Onlar geldiklerinde de, hiçbir zaman kapımız kapalı olmadı. Herkese kucağımızı açtık. Eski yeni, şucu bucu sınıflandırmalarına girmedik. İşlemlerimizde, uygulamalarımızda yanlışlar olmuşsa bile, kasıtlı olarak değil hata ile sadır olmuştur. Büyüklerimizden gördüğümüz gibi; iyiyi, güzeli ve doğruları yapmaya çalıştık. Herkesi eşrefi mahlûkat sıfatıyla, birer kutsal emanet görüp, saygılı ve seviyeli davrandık” dedi.

 

Siyaseti ölçülü bir biçimde yapma gayretinde olduklarının altını çizen Kurt, “Siyaset; “Kısa vadeli ve ucuz kişisel çıkarların, dirsek dirseğe yarıştığı bir koşu parkuru değildir. Durumdan duruma, şekilden şekle, kılıktan kılığa girenlerin ve nabza göre şerbet verenlerin tiyatro sahnesi de değildir.” İşte biz, bütün bunları kendimize ölçü alarak siyaset yapmaya çalıştık. Bir seçim dönemi geçirdik. Başarının yorumunu elbette tarih yapacaktır. Ama meclisimizi yeniden bir MHP’li Çankırı Milletvekili ile şereflendiremedik” dedi.

 

Ailevi nedenlerden dolayı Çankırı’dan ayrılacağını kaydeden Kurt; “Bundan sonra; Ülkü Ocakları’nda çaycılık dâhil olmak üzere, her hizmete hazırım” dedi.

 

Yeni seçilecek yönetime görevinde başarılar dileyen Kurt; helallik isteyerek sözlerini tamamladı. Kurt’un konuşması salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.