Erdoğan Karaali Greko-Romen Güreş A Milli Takım Antrenörü oldu

Uzun yıllar Türk güreşine sporcu olarak hizmet eden ve sayısız şampiyonluklar kazanan hemşerimiz Erdoğan Karaali daha önce yapmış olduğu Yıldızlar ve Gençler Milli Takım Antrenörlüğü kariyerine A Milli takım Antrenörlüğünü eklemiş oldu.

Daha Önce Güreş Federasyonu Başkanlığı görevinden milletvekili adayı olmak için istifa eden Başkan Osman Aşkın Bak’tan boşalan federasyon başkanlığına Aydın eski Gençlik Spor İl Müdürü ve Uluslar arası Milli hakem Bekir Çeker seçilmişti. Seçimlerden sonra Federasyon bünyesinde bütün kurullarda köklü değişikler yapıldı.

A Milli takımda yapılan değişiklikle hemşerimiz Erdoğan Karaali ile birlikte Hakkı Başar, Salih Yılmaz, Rüstem Koyuncu, Temel Yaşar, Serkan Özden, Bayram Özdemir Milli Takım Antrenörlüklerine getirildiler.

Hemşerimiz Av. Dr. Ahmet Korhan Mastı da Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine başladı.

Karaali A Milli Takım Antrenörlüğü ile ilgili ekip olarak hedeflerini açıklarken Dünya Şampiyonası’nın oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, “İlk kamp çalışmalarına başladık. Eylül ayına kadar kamplarımız olacak. İlk hedefimiz Dünya Şampiyonası’nda başarılı olmaktır. İnşallah bu Şampiyonadan alnımızın akı ile çıkıp olimpiyatlarda da başarılar kazanmak istiyoruz, bizleri bu göreve layık görenlere inşallah bu sınavlarla başarılı olarak doğru bir karar verdiklerini göstereceğiz” dedi.

Her iki hemşerimizi de seçilmiş oldukları görevlerden dolayı kutluyor Karaali ve Mastı ile birlikte yeni Federasyon kurulunun tüm üyelerine başarılar diliyoruz.

Karaali Kimdir?

1965 Çankırı doğumlu Erdoğan Karaali bir çok kere Türkiye Şampiyonluğu kazanmanın yanı sıra uluslararası şampiyonalarda Milli Takım mayosu ile ülkemize birçok madalya kazandırmıştır. Bunlardan başlıcaları Balkan Şampiyonluğu, Ordular arası Dünya Şampiyonluğu ve Akdeniz oyunları şampiyonluğudur. Uzun Süre Yıldızlar ve Gençler Milli Takım Antrenörlüğü görevlerinde de bulunmuştur.