Enstrümanlar emniyetten, konser yurt öğrencilerinden

Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle 100. Yıl Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret eden emniyet personeli, bağlama, gitar ve ney hediye ettikleri öğrencilerden en kısa sürede konser sözü aldılar.

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 166. yıl dönümü nedeniyle devam eden etkinlikler kapsamında Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü huzurevi ve 100. Yıl Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret etti.

Çankırı Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu’nun da yer aldığı huzurevi ziyaretinde emniyet personeli huzurevi sakinleriyle yakından ilgilendiler. Huzurevi salonunda bir arada oturarak çay sohbeti yapan emniyet personeli ve huzurevi sakinleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Toplum Destekli Polislik Amirliği’ne bağlı personelin karanfil dağıttığı ziyarette, emniyet personeli huzurevi sakinlerinin taleplerini dinledi.

Öğleden sonra gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren ziyaretin ardından bir hatıra fotoğrafı çektirildi. Huzurevi ziyaretinin ardından 100. Yıl Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret eden emniyet personeli, yurtta kalan öğrencilerle yemekhane salonunda sohbet etti.

Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan Küçük, Çocuk Şube Müdürü Neşe Korkmaz, Emniyet Amiri Hakan Mutlu ve polis memurları Uğur Taşkesen, Erol Çakıcı, Ali Serkan Öngör, Ahmet İnce ve Didem İnce’nin katıldığı ziyarette emniyet personelinin yurt öğrencilerine bir de sürprizi vardı.

100. Yıl Yetiştirme Yurdu müzik odasının eksiklerinin karşılanması için harekete geçen emniyet personeli, 2 gitar, 3 bağlama ve bir de ney hediye etti. Bunların yanı sıra güncel konuları kapsayan ve klasiklerden oluşan bir de kitap seti hediye edildi.

Yemekhane salonunda emniyet personeli ile yurt öğrencilerin bir süre devam eden sohbetinde emniyet personeli, yurt öğrencilerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi. Emniyet personelinden sorunların çözümüne ilişkin söz alan öğrenciler, hediye edilen enstrümanları en kısa sürede öğrenerek emniyet personeline bir konser s