“Engellerimi Aşıyorum Polis Oluyorum”

Çankırı’da “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında engelliler bir günlüğüne polis oldu.

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından başlatılan “Engellerimi Aşıyorum Polis Oluyorum” projesi kapsamında, Çankırı Belediye Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri ve Vali Ayhan Çevik Eğitim Uygulama Okulu ve Eğitim Merkezi’nden 20 öğrenciye emniyet birimlerinin çalışma sistemleri tanıtıldı.

Proje kapsamında engellilere polislik ve görevleri hakkında bilgilendirme yapılarak, polis telsizinden temsili anons yaptırıldıktan sonra mobese merkezi gezdirilip, polis birimleri ve polis araçlarının tanıtımı yapıldı.

Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Volkan Şen, yaptığı açıklamada, Toplum Destekli Polisliğin; suçları oluşmadan önce önlemeye yönelik tedbirler aldığını belirtti.

Polisin yetkisi dahilinde toplumun huzur ve asayişini sağladığını dile getiren Şen, şöyle konuştu:

“Polis, toplumla iç içe olma, sevinç ve tasada birlik ve beraberlik gerektiren durumlarda vatandaşlarımızın yanında olmasıyla sosyal sorumluluk anlamında da görev ifa etmektedir. Bu itibarla kimi doğarken kimi doğal yaşam içerisinde maruz kaldığı olay nedeniyle engelli olan vatandaşlarımızın diğer insanlarımızdan bir farklarının olmadığını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını ve ümitlerini geleceğe taşımalarından yanlarında olunduğunu hissettirilmesi anlayışı çerçevesinde Çankırı Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla

“Engellerimi Aşıyorum Polis Oluyorum” projesi hazırlanmıştır.”