Dunlop

ENERJİSA BAŞKENT’TEN ELEKTRİK ŞEBEKESİNE YAZ BAKIMI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Enerjisa Başkent), sorumluluk bölgesi içerisinde müşterilerine sürdürülebilir enerji sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği uygulamalara devam ediyor. Son olarak, elektriksel şebeke  ekipmanlarına yönelik kapsamlı bakım ve yenileme çalışmalarına başlandı.

Enerjisa Başkent, yeni yatırımlar yaparak şebekeyi modernize etmenin yanı sıra, mevcut şebekenin de kapsamlı bakımlar yoluyla en verimli şekilde çalışmasını hedefliyor. Enerjisa Başkent, günlük iş programı içerisinde yer alan önleyici bakım faaliyetlerinin yanında, Çankırı genelinde 15 Haziran’da başlattığı 5,5 ay devam edecek olan kapsamlı bakım projesi sayesinde; 5.590 km uzunluğundaki Yüksek Gerilim ve Alçak Gerilim elektrik hattından 678 km’si ve 1.027 adet İndirici Merkez, Dağıtım Merkezi, Kesici Ölçü Kabini ve Dağıtım Trafosu binasından 50 adedi bakımdan geçmiş olacak. Bunun yanı sıra 34 adet elektriksel şebeke ekipmanı (Direk, Kesici, Ayırıcı, AG Dağıtım Panosu, Modüler Hücre) bakım çalışmaları kapsamında yenilenmiş olacak.

Bakım çalışmasına ayrıca önem veren Enerjisa Başkent, bu sene bakım faaliyetleri için 3,2 milyon tl harcayacak ve konusunda uzman kişileri istihdam edecek. Bu çalışmanın sonucunda, elektrik dağıtım sistemi ekipmanlarının işletme ömürleri uzatılarak, olası oluşabilecek arızaların sayı ve sürelerinde belirgin oranda azalma sağlanacak. Tüm bu çalışmalarla, sürdürülebilir ve kaliteli enerjinin müşteriye ulaştırılması ve  müşteri memnuniyetinin arttırılması hedefleniyor.